112 ekipleri kış hazırlıklarını tamamladı

Muş’ta aheste kış şartları zımnında hastaların mağdurluk yaşamaması üzere İl Cankurtaran Komuta Taharri Merkezi Başhekimliği, hazırlıklarını tamamladı.

Acil Esenlik Hizmetleri Başhekimi Dr. Abdurrahman Özden, gazetecilere, hele kırsaldaki hastalara ulaşabilmek için 200 personel, 36 cankurtaran, 6 pajero, 3 UMKE, obez ve paletli ambulanslarla kışın hastalara bakım verileceğini söyledi.

Kent genelinde 18 istasyonda 360 köydeki vatandaşlara ulaşabilmek amacıyla hazırlıklarını tamamladıklarını aktaran Ilgiyle, “Muş’ta kış şartları pek geçtiği üzere sunma gelişmemiş sürede vatandaşlarımıza ulaşmayı hedefliyoruz. Edisyon durumda kaldığımız durumlarda ise Van’dan gelgel ambulansı talebinde bulunmaktayız. Hastalara kent merkezinde 10, rustik kesimde ise 30 dakikada ulaşmamız gerekiyor fakat kış şartları dolayısıyla yolların kapanması sonucu hastalara ulaşmamız devir alabiliyor. İmkanlarımızı seferber ederek hastalara ulaşmaya çalışıyoruz.” diyerek konuştu.

112 görevlisi Fert İpek bile kışın vakalara sunu gelişmemiş sürede ulaşmaya çalıştıklarını belirterek, “Arada Bir sağlam şita şartlarında ulaşmamız gecikebiliyor. Arada Bir gittiğimiz vakalar asılsız çıkabiliyor. Şerait ne olursa olsun yer nazik mutluluğumuz hastayı kurtarabilmek ve ulaştırmaktır.” dedi.

Share: