14. İsmail Akçay Kat Koşusu Balıkesir’de yapıldı

Meksika 1968 Olimpiyatları’nda maraton dördüncüsü namına Türk atletizm tarihine güzeşte atlet İsmail Akçay hesabına 14’üncüsü düzenlenen defa koşusu Balıkesir’de yapıldı.

Balıkesir Altıeylül Belediyesinin familya sahipliğinde birleştirme edilen ve Balıkesir Atatürk Stadı’ndan başlayan 14. İsmail Akçay Nöbet Koşusu’na, 80’i kadın 355 atlet katıldı.

Yarış öncesi katılımcılara hitap fail Altıeylül Belediye Reisi Hasan Avcı, sporcuları Balıkesir’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyleyerek başarılar diledi.

İsmail Akçay hesabına 14’üncü el düzenledikleri bu yarışın güzel olmasını dileyen Avcı, “Gençlerimize kat sayı olması açısından İsmail Akçay adına ayrıntılı yıllardır devam fail yapılanma bu yıl kurtuluşun 100. yılı etkinliklerinin başlangıcı namına 14’ncüsü adına gerçekleşiyor. Federasyonumuz ve Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğümüzle alay malay gençlere benzer olan bu el koşusunun ayrıntılı yıllar devam etmesini rica ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Yarışın başlangıcını 80 yaşındaki eski atlet İsmail Akçay yaparken, etkinliğe SELIM Fırka Balıkesir Mebus Çetince Subaşı, Vali Yardımcısı İrfan Demiröz, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ve atletlerin yakınları katıldı.

Yarışı erkeklerde Sezgin Ataç kazanırken, Ömer Amaçtan ikinci, Fetene Alemu Regasa üçüncü oldu.

Kadınlarda ise Dinamit Kayaç Azrail bir numara, Sümeyye Erol ikinci, Yoğunluk Kunur üçüncü sırayı aldı.

Etkinlik böylecene dereceye giren sporculara tören düzeni yoluyla ödülleri verdi.Share: