“2. Eroin Kurtarma Yarışması” başladı

Türkiye Madenciler Derneği aracılığıyla düzenlenen “2. Beyaz Zehir Istirdat Yarışması” başladı.

İzmir’de mevcut Kozalak Kızıl İşletmeleri Ovacık Altın Madeni’nde gerçekleşen ve 23 Eylül’de sona erecek yarışmalarda, kullanılmamış teknoloji istirdat ekipmanları ve teknikleri sergilenerek test ediliyor.

Toplamda 100 kişiden oluşan 10 takımın birbirlerini tanımalarına vesile sağlayıcı yarışmada, eroin arama-kurtarma ekipleri düzlük şeş-üstü, vasıta kazalarına müdahale ve sıhhi imdat, takım yetkinlikleri ve kimyasal olaylara müdahale koyulmak için ilkokul değişik kategoride performans sergileyecek.

Anagold Madencilik, Çayeli Bakır İşletmeleri, Çipo Export, ESAN Eczacıbaşı Sınai Hammaddeler, Koza Zer İşletmeleri, Lidya Madencilik, Polyak Eynez, Türkiye Kömür İşletmeleri, TÜMAD, Tüprag Efemçukuru Kızıl Madeni şirketleri organizasyona müsabık kendisine katıldı.

Ayrıca, Acacia Eroin İşletmeleri, Dedeman Madencilik, Dimin Madencilik, Hitit Bakır, Hitit Krom, Gübretaş Maden Yatırımları, Gümüştaş Madencilik, Limak Çimento ve Öksüt Madencilik yarışmada rasatçı olarak vadi alacak.

Etkinlik kapsamında, Türkiye madenciliğinde arama ve istirdat konularında faziletli bilinç oluşturulması ve ekiplerin afetlere engelleme kabiliyetlerinin geliştirilmesi amaçlanıyor.Share: