“2. Maden Kurtarma Yarışması” başladı

Türkiye Madenciler Derneği marifetiyle planlı “2. Beyaz Zehir Kurtarma Yarışması” başladı.

İzmir’de mevcut Koza Altın İşletmeleri Ovacık Altın Madeni’nde gerçekleşen ve 23 Eylül’de sona erecek yarışmalarda, eskimemiş uygulayım bilimi kurtarma ekipmanları ve teknikleri sergilenerek imtihan ediliyor.

Toplamda 100 kişiden oluşan 10 takımın birbirlerini tanımalarına fırsat sağlayan yarışmada, eroin kontrol-kurtarma ekipleri saha altı-üstü, anahtar kazalarına engelleme ve sıhhi imdat, bando yetkinlikleri ve kimyevi olaylara müdahale gelmek amacıyla ilkokul değişik kategoride performans sergileyecek.

Anagold Madencilik, Çayeli Bakır İşletmeleri, Demir Export, ESAN Eczacıbaşı Endüstriyel Hammaddeler, Koza Zer İşletmeleri, Lidya Madencilik, Polyak Eynez, Türkiye Kömür İşletmeleri, TÜMAD, Tüprag Efemçukuru Değerli Madeni şirketleri organizasyona yarışmacı olarak katıldı.

Ayrıca, Acacia Maden İşletmeleri, Dedeman Madencilik, Dimin Madencilik, Hitit Bakır, Eti Krom, Gübretaş Eroin Yatırımları, Gümüştaş Madencilik, Limak Çimento ve Öksüt Madencilik yarışmada teleskop kendisine meydan alacak.

Etkinlik kapsamında, Türkiye madenciliğinde arama ve kurtarma konularında yüksek şuur oluşturulması ve ekiplerin afetlere engelleme kabiliyetlerinin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Share: