24 Son Teşrin Öğretmenler Günü kutlandı

Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü vasıtasıyla çelenk sunulmasıyla başlayan izlence, Muş Öğretmenevi konuşma salonunda bitmeme etti.

Programda konuşan Vali İlker Gündüzöz, öğretmenliğin çokça havalı tıpkı meslek olduğunu söyledi.

Öğretmenliğin toplumu değiştirecek ve geleceği güvence altına takanak bir hizmet alanı olduğunu tabir fail Gündüzöz, şöyle konuştu:

“Türkiye üzerinde oynanan oyunlar var. Bunlara karşı, sert, angajman ve beraberliğimizi vikaye fail milli manevi değerleri bilen nesillere ihtiyacımızın olduğu haddinden fazla boş arasında. Burada dahi fariza hepimize düşüyor. Yeryüzü büyük çalgı aleti bile elimizde eğitim bilimi. İçimizde hainler var diyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti kaynaklarını kullanarak, sözüm ona STK adı altında, baro altında teşkilatlanmış ve beyanat yayınlıyor. Bildiride, yıldırı örgütünün attığı bombayla, füzeyle martir olan öğretmeni rahmetle anmıyor, şehitleri rahmetle anmıyor, yapılan terör saldırısını kınamıyor, ‘her şartta barış’ diyor ve namına üstelik hukuk diyor. Onun üzere anca nesiller yetiştirmeliyiz ki hukukçu olsun, apayrı meslekten olsun, o titri taşıdığında bu milli ve manevi değerlerle ve asli gerekleriyle ve taşıdığı titrin normlarıyla dimdik aynı duygusal olsun. Bulunmaz öğretmenlerimizden milletine, maneviyatına sınırlanmış nesiller yetiştirmelerini istiyoruz.”

Teröristlerin öğretmenleri martir ettiğini nâkil Gündüzöz, “Sen ilk onu kına bile ondan sonradan ego senin hukukçuluğunu göreyim. Buradan gene söylüyoruz, öncü inmeyecek, bu ülke bölünmeyecek. Devletimiz tıpkısı ve hep namına Türkiye Yüzyılı’na milletiyle gelişigüzel bir anda yürüyecek. Cumhuriyetimizin Kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve ebediyet irtihal etmiş kül ecdadımızın, bu şehir amacıyla serdengeçti fert eylemiş mecmu şehitlerimizi rahmetle anıyorum, şükranla elgin ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından “Öğretmene Vefa” mevzulu sinevizyon gösterimi yapıldı.

Aday öğretmenlerin ahit ettiği törende Muş Şehit Yücel Kurtoğlu Domuzuna Sanatlar Lisesi öğrencileri şarkılar seslendirdi.

Programa, Muş Şehremini Feyat Asya, İl Garnizon Komutanı Albay Serhat Ulucan, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Hüseyin Ağır, İl Bitirmiş Komutanı Albay Mehmet Son Teşrin Aksakal, İl Itimat Müdürü Açık Deniz Kaloğlu, alım amirleri ve siyasal parti temsilcileri, eğitimciler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Share: