“3. Kastamonu Yerel Günleri ve Martir Şerife Bacı Torunları Gençlik Festivali” başladı

“3. Kastamonu Yöresel Günleri ve Martir Şerife Bacı Torunları Bilgisizlik Festivali” başladı

İSTANBUL – Sultangazi Belediye marifetiyle birleştirme edilen “Kastamonu Dernekevi Günleri ve Şehit Şerife Bacı Torunları Toyluk Festivali” başladı.

Sultangazi Belediyesi, 3. Kastamonu Dernekevi Günleri ve Şehit Şerife Bacı Torunları Deneyimsizlik Festivaline aile sahipliği yapıyor. Sultangazi Belediyesi Etkinlik Alanında kurulan standlarda ve çadırda Kastamonu’ya ilgilendiren Taşköprü sarımsağı, bal, helva üzere lokal mahsulat tanıtılıyor. Cemaziyelevvel akşam ezanı saatlerinde başlayan Kastamonu Dernekevi Günleri alım satım akşamına büyüklüğünde ziyarete meydanda olacak. Festivalin açılışına Sultangazi Belediye Reisi Abdurrahman Dursun, Bağcılar Şehremini Abdullah Özdemir ve Kastamonu Milletvekili Hakkı Geri dahi katıldı.

Sultangazi Belediye Reisi Abdurrahman Dursun, “Bugün da Kastamonular ile birlikteyiz bir aradayız. Martir Şerife Bacı torunları ile ilişkin tıpkı bilgisizlik festivali adını verdik ve Kastamonular Derneğimizle birlikte Sultangazi’birlikte sunturlu tıpkısı süreci yürütüyoruz. Bugün inşallah Kastamonu’yu tanıtacağız. Milletvekillerimiz, uray başkanlarımız, Kastamonulu olanlar burada. Hem Kastamonu yöresel alanlarını, dernekevi yemeklerini, tatlarını, anane, göreneklerini, örf ve adetlerle tanışmaya yaşatmaya bilcümle bu arada çaba edeceğiz. İnşallah imdi bile beş, altı modül henüz lokal günlerimiz kaldı. Sultangazi’birlikte dernekevi günler çokça ruhlu geçiyor. Bu çalışmaları yaparken dahi topraklarımızdan, alanlarımızdan çokça yaşayan isimleri çıkması amacıyla çaba ediyoruz bu gayretimize bitmeme ettiriyoruz inşallah imdi de Sultangazi kıpırdak çalışmalara bitmeme edecek” dedi.

Share: