30 Ağustos resepsiyonunda Ilbay ve eşini görmezden mevrut albay görevden makbuz

Tokat Valiliği’nde planlı 30 Ağustos Galebe Bayramı resepsiyonunda yaşanan bire bir olaya ilişik görüntüler ortaya daha çok. Resepsiyona ocak sahipliği işleyen Tokat Valisi Numan Hatipoğlu ve eşi, gelenleri kapıda karşıladı. Koşa, gelişigüzel gelenle bir tane tek tokalaştı.

TEPKİ ÇEKTİ

Bu tam canlı bir askeri kadro kendilerini kapıda karşılayan Ilbay Numan Hatipoğlu’nun elini sıkmadı. Antrparantez sunu önceki mevcut albayın içeriye telefonla konuşarak girdiği ve Ilbay’nin olduğu tarafa bakmadığı görüldü. O anlar içtimai medyada bile reaksiyon çekti. SELIM Fırka MKYK Üyesi Kaplayan Tayyar, görüntülerle ait toplumsal medyadan yaptığı açıklamada, “Sıkı Düzen soruşturması açıldığını, benzeri miralay ve binbaşının iklim dışına gönderildi. Ümera, tümce haddini bilecek” ifadelerini kullandı.

YÜKSEK DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLDİ

Milli Defans Bakanlığı aracılığıyla söz konusu görüntülerle ilişkin izah yapıldı. Metinde şu ifadeler yer aldı: “”30 Ağustos Yengi Bayramı münasebetiyle Tokat ilinde planlı resepsiyonda meydana gelen ve tek şekilde kabulü benzer sıfır olaya karışanlar idari tahkikatın selameti bakımından alelacele görevden alınmış , yönetsel tahkik heyeti oluşturularak olay kül yönleriyle incelenmiş, değerlendirilmiş ve söz konusu personel haklarında zaruri muamelat olmak amacıyla Erdemli Sıkı Düzen Kuruluna sevk edilmiştir. TSK bünyesinde disiplin yani yasalara, kurallara uymak esastır . Pahal davranışlar asla akseptans edilemez. TSK binlerce almanak tarihimizden süzülüp gelen millî , manevi , mesleksel değerlerimizden aldığı ilhamla milletinin emrinde, görevinin başındadır. Kamuoyuna nazikâne duyurulur.”

Share: