75’lik kıray günde 10 kilometre yayan atılmış topluyor

Eskişehir’de, emekliliğindeki abes zamanını görmek isteyen 75 yaşındaki Hüseyin Özçelik, günde 10 kilometre naşir yararsız konteynerlerinden pet şişe ve teneke kutu topluyor.

Eskişehir’dahi 20 yıl süresince hamallık eden Hüseyin Özçelik, eşinin 1994 yılında ahiret yolculuğu etmesinin arkası sıra yersiz zamanlarını gitmek amacıyla pet şişe ve teneke kutu toplamaya başladı. Emekliliğini evinde oturarak etmek istemediğini kaydeden 75 yaşındaki Özçelik, günde 10 kilometre yürüyor. Genellikle Gültepe, Yenikent ve Yıldıztepe mahallelerinde toplayıcılık fail Özçelik, sürekli cereyan halinde olmanın sağlığı için bile hayır olduğunu belirtti. 1 çocuk babası olan Hüseyin Özçelik, kendisi kabil tamam emeklilerin tıpkısı cidal bulması gerektiğini söyledi.

“Benim kabil herkese bir cidal bulmasını tavsiye ederim”

Toplayıcılık yaparken kendisini yararlı hissettiğini nâkil Hüseyin Özçelik, “Eşim sayesinde yıllar geçmiş Çorum’dan Eskişehir’e yerleştim. Eşim ahiret yolculuğu ettikten sonra kendime bir çekişme arıyordum. Sonra mahallelerdeki çöplerden plastik şişe ve teneke malzemeleri toplamaya başladım. Böylecene hem kendimi faydalı hissetmeye hem üstelik emekliliğimdeki abes zamanımı değerlendirmeye başladım. Sağlığım için de çokça bol. Bazen tava, tencere kabilinden mahsulat olduğunda ihtiyaç sahipleri benden istiyor ego üstelik yardımcı oluyorum. Günde 8-10 kilometre yürüyorum. Benim üzere herkese tıpkısı savaş bulmasını kaynak ederim. Ben bunu buldum” dedi. – ESKİŞEHİR

Share: