Adaletli Kırgöz: “Dikili’mizi Bellik Şehir Yapma Yolundaki Kararlılığımız Bitmeme Edecek”

Dünya Uçan Top Federasyonu (FIVB), Türkiye Uçan Top Federasyonu, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Dikili Belediyesi ve SWS Organizasyon hisse senedi birliğinde gerçekleşen FIVB U19 Acun Kumlu Voleybolu Şampiyonası Dikili Belediyesi sülale sahipliğinde yapıldı. Dikili Belediye Reisi Adil Kırgöz, “Dikili’mizi her alanda olduğu üzere sporda de işaret kent etme yolundaki kararlılığımız bitmeme edecek” dedi

Dünya Uçan Top Federasyonu (FIVB), Türkiye Voleybol Federasyonu, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Dikili Belediyesi ve SWS Düzenleme hareket birliğinde gerçekleşen FIVB U19 Dünya Kumlu Voleybolu Şampiyonası bu yıl 14-18 Eylül tarihleri ortada Dikili Belediyesi ocak sahipliğinde yapıldı. Ilkokul dolaşma süresince 43 ülkeden 102 topluluk, 204 sporcunun müthiş savaş ettiği şampiyonada, kadınlarda Ukrayna birinci olurken KÖLE ikinciliği, Kanada üçüncülüğü paylaştı. Erkeklerde ise finale kalan Letonya’nın iki takımı şampiyona ve ikinciliği paylaşırken, Fransa üçüncülüğü elde etti.

FIVB U19 Dünya Kumsal Voleybolu Şampiyonası’nın sonuç gününde dereceye giren sporculara yürek ve madalyaları Türkiye Uçan Top Federasyonu Başbuğ Vekili Alper Sedat Aslandaş, Türkiye Voleybol Federasyonu Umumi Heyet Üyesi  It Canlı Mengüç, İzmir Büyükşehir Belediye Komutan Vekili Mustafa Özuslu, Dikili Belediye Reisi Adaletli Kırgöz, Dikili Kaymakamı Yüce Edip Budan, Dünya Voleybol Federasyonu (FIVB) Beceri Delegesi Joseph Van Iersel, Acun Uçan Top Federasyonu (FIVB) Hakem Delegesi Jeffrey Breahut, önceki bölüm milli voleybolcu ve SWS CEO’su Gürsel Yeşiltaş, AXA Sigorta Pazarlama ve Sayısal Analizör Direktörü Cemal Çırpılar vasıtasıyla verildi.

ADİL KIRGÖZ: “DİKİLİ’MİZİ HERHANGI BIR ALANDA OLDUĞU GİBİ SPORDA BIRLIKTE BELLIK ŞEHIR IKA YOLUNDAKİ KARARLILIĞIMIZ BITMEME EDECEK”

Türkiye’de ilk kez Dikili’de gerçekleşen Acun U19 Dünya Kumsal Voleybolu Şampiyonası’na ilgili, Dikili Belediye Reisi Adil Kırgöz şöyle belirtti:

“FIVB U19 Dünya Kumluk Voleybolu Şampiyonası’nda 43 ülkeden 102 mızıka ve 204 sporcuyu mihman ederek dünyayı Dikili’mize sığdırmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadık. Dikili Belediyesi Sadi Erdem Kumsal Sporları Tesisimizde ilkokul çağ süresince toplam 144 müsabakanın gerçekleştiği şampiyonada halkımıza geleceğin acun yıldızı adaylarını izletme fırsatını sunduk. Kadınlar kategorisinde böke olan Ukrayna, ikinci Amerika Mürekkep Devletleri, üçüncü Kanada, erkeklerde şampiyon ve ikinci olan Letonya, üçüncü Fransa ilkin koyulmak için savaş eden cümle takımları kutluyorum.

Dünya Uçan Top Federasyonu’na (FIVB), Türkiye Voleybol Federasyonu’na, İzmir Büyükşehir Uray Başkanımız Sayın Bronz Soyer ve tam ekibine, belediye emekçilerimize, eski zaman milli voleybolcumuz Gürsel Yeşilçay gözetiminde SWS Organizasyona, tamam sponsorlarımıza, beş aktarılma süresince Dikili’den ve kentimiz dışından gelerek şampiyonaya deste gösteren siz altın halkımıza şükranlarımı sunuyorum. Dikili’mizi her alanda olduğu gibi sporda bile marka kent yapma yolundaki kararlılığımız bitmeme edecek.”

Share: