Adana ve kasaba illerde şarkıcı Gülşen’in mortocu hatiplilerle ilişik sözlerine reaksiyon

Adana, Mersin Ağacı, Hatay ve Osmaniye’üstelik, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyeleri şarkıcı Gülşen üzerine, mortocu hatip mensuplarına yönelik sözleri dolayısıyla yanlışlık duyurusunda bulundu.

Adana ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği Başkanı Veyis Atmaca, yanı sıra dernek üyeleriyle Hak Sarayı uğrunda, Gülşen’in tıpkısı konserde önder dil cambazı liselilere müteveccih sözlerine ilişkin açıklama yaptı.

Şarkıcı Gülşen’i kınadıklarını rapor eden Delicesine, “Gülşen isimli kendisini artist zanneden şahsın imam hatip camiasına sarfiyat ettiği sözü kendisine kelimesi kelimesine reddetme ediyoruz. Zaman burada, önder hatip camiasına taşlama fail bu zat üzerine adliyeye gelerek yanlışlık duyurusunda bulunduk.” diye konuştu.

Sazak ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği Başkanı Osman Yıldızbakan, bağlanmış açıklamasında, önder hatip okullarının mezunları ve mensupları adına öğrencilere müteveccih temas soy ayrıştırıcı yaklaşımı kötü ve pahal gördüklerini belirtti.

İmam dil cambazı okullarının politik ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını bildiren Yıldızbakan, “Gülşen isimli ayrımsız şahsın dinleti sırasında mortocu dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere müteveccih tuhaf suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu hüveyda maksat ve düşmanlığa irsal etmektir. İmam dil cambazı okullarının mensuplarına ve mezunlarına aynı zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu tuhaf ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın namına motamot iadeli ediyoruz. İmam hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından dünya kendisini acul kınıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yıldızbakan, bu terbiyesizliği katiyen sineye çekmeyeceklerini, hanende Gülşen’den hukuk uğrunda adisyon soracaklarını kaydetti.

Hatay ve Osmaniye

Hatay ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği Başkanı Mehmet Çolak, Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği matbuat toplantısında, imam hatip okullarının seçme çeşit siyasal ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını anlatarak, toplantının peşi sıra şarkıcı Gülşen karşı yanlışlık duyurusunda bulunacaklarını rapor etti.

???????Osmaniye ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği Başkanı Ömer Bahçeci dahi adliye binası önünde yaptığı basın açıklamasında, sözleri zımnında kınadığı Gülşen için suç duyurusunda bulunduklarını kaydetti.Share: