Adana’da FETÖ’nün “familya abiliği” iddiasına 23 yıla büyüklüğünde hapis istemi

Adana’da, Fetullahçı Yıldırı Örgütü’nün (FETÖ) “familya abisi” olduğu ve 2009’daki Polis Koleji sınav sorularını teşekkül üyelerine verdiği argüman edilen sanık hakkında 23 yıla kadar delik cezası istemiyle sav açıldı.

Savcılıkça, karşı adli arama tedbiri makbul tutuksuz K.K. amacıyla planlı sormaca tamamlandı. FETÖ’nün “aile abisi” olduğu sav sanık üzere “silahlı yıldırı örgütüne örgen atılmak”tan 15 yıla kadar, “kamu çalım ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık suçuna yardım etme”den da 8 yıla kadar cezaevi cezası istemiyle hazırlanan savca, Adana 2. Bunaltıcı Ceza Mahkemesince akseptans edildi.

İddianamede, için FETÖ soruşturması yürütülen tanık F.E’nin ifadelerine kayran verildi.

K.K. ile örgüte ilişkin benzeri evde arkadaşça toplantılarına kaldıklarını tamlayan şahit, ” Niğde’üstelik örgüte ilgilendiren evde Polis Güçleri Koleji sınavlarına hazırlandım. Sınava kestirmece bir hafta kaldığında ‘eş abisi’ olduğunu bildiğim K.K. bize kitapçık halinde 150 kesim imtihan sorusu getirdi. Sınavda çıkan sorularla bu kitapçıktaki soruların aynı olduğunu gördüm.” ifadesini kullandı.

İddianamede, FETÖ’ye ilgilendiren evlerde kaldığı anlatılan K.K’nin örgüt üyeliğinden üzerine muamelat yapılan kişilerle irtibatının belirlendiği bilgisine düzlük verildi.

Sanığın, “pinhan mortocu”ların talimatıyla FETÖ içerisinde “sülale abiliği” yaptığı ve örgütsel kardeşçe toplantıları düzenlediği, 2009’daki Polis Koleji sınav sorularını örgüt üyelerine verdiği ve sınavı kazanan öğrencilerin takibini yaptığı tamlanan iddianamede, K.K’nin “silahlı yıldırı örgütüne uzuv olma” ve “amme gelgel ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık suçuna arkalama ika” suçlarından 23 yıla büyüklüğünde mahpushane cezasına çarptırılması istendi.

K.K, iddianamedeki ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

Share: