Afyonkarahisar’da konuşan Erdoğan kişioğlu vermeden Gülşen’e yüklendi:Milletimizin kutsallarına hakaret edenler hesap vermekten paçalarını kurtaramayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar Galebe Meydanı’nda Iri Taarruz’un 100. Sene Dönümü Kutlamaları ve Toplu Açım Töreni’nde cesim açıklamalarda bulundu. 2023 seçimlerine ilgilendiren iddialı söylemlerde mevcut Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2023’ün bizim için yeniden bire bir zafer yılı olacağına inanıyorum” dedi. Erdoğan, isim vermeden imam hatiplilere yönelik sözleri dolayısıyla tutuklandıktan sonradan eş hapsi cezasıyla zaman boşaltma olan Gülşen üzerine bile istimara yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

Şüheda diyarı Afyonkarahisar’bile vatanımız, bayrağımız ve ezanımız için duygusal veren tamlık kahramanlara Allah’tan yalvarma ediyorum. Bu özel günde, Kocatepe’den hücum emrini veren Serdar Mustafa Kemal’i, şehitleri, Afyonkarahisar’ın şehitliklerinde kucak koyuna yatan tam yiğitleri burada ululama ediyorum.

“2023’ÜN YENGI YILI OLACAĞINA İNANIYORUM”

2023’ün bizler üzere bugün burada olduğu kabilinden benzeri utku yılı olacağına baştan inanıyorum. Bize senelerce unutturulmaya müteharrik, ihmal edilen, tarihleri kendilerince açmak isteyenler eliyle bulunmayan sevgili zaferlerimize sahip çıkıyoruz. Şehitlerimizi şükranla anarken benzeri zamanda canları pahasına bizlere bıraktıkları emanetlere cebin mesuliyetleri hatırlıyoruz. Birileri erinçsiz olsa de kocaman tarihimizin elan balaban katılımlarla yabancı edeceğiz.

“KUTSALLARIMIZA TAŞLAMA EDENLER HESAP VERECEK”

Ne Türkiye’yi sakat dokunaklı günlerine yöneltme çabaları, ne milli iradenin egemenliğini akseptans edemeyen vesayetçilerin oyunlarına, yıldırı örgütlerinin hunriz saldırıları hiçbiri bizi yolumuzdan alıkoyamayacak. Milletimizin kutsallarına hakaret edenler hesap vermekten paçalarını kurtaramayacak. Burada yegâne budun diyor muyuz? Biz yola SELIM Parti namına buradan yola çıktık.

“TÜRKİYE’Yİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞIYORUZ”

Biricik tümen faşizmiyle yanıp tutuşanlar gelecekte de hedeflerine ulaşamayacaklar. Ecdadımızın bu topraklarda bıraktığı izleri takip ederek Türkiye’yi adaletle, erdemle, kardeşlikle büyütmeye bitmeme edeceğiz. Canan gençler, lütfen şehitliklere gidin, bu milletin bağımsızlığını bittabi kazandığını öğrenin. Buraların tıpkısı dakika evvel alınması ve düşmanın yok edilmesi daha 24 yaşındaki Yüzbaşı Agah’a verilir. 26. Ağustos öğlenden sonradan bilcümle çarpışmalar 27 Ağustos meridyen düzlemi vaktine büyüklüğünde sürer. Yüzbaşı Agah onlara ağır sıklet zayiat verdirerek, onları günindi istikametine kaçmalarını sağlar. 50 Mehmetçik ve berkitme direnerek düşman bu vadi ortamında ağız ağıza bulunmayan edilir. Kütahya’dan Çanakkale’ye kadar şehitliklerimizde buna analog kahramanlık destanlarıyla doludur. Türkiye dünyanın en nazik şehitliğidir. Bu topraklar onun için şehitler yurdudur diyoruz. Tığ bile şehitlerimizden aldığımız ilhamla, mutlu yürüyüşümüzü Afyon’dan başlattık. Partimizin temellerini buradan attık ve yolumuzu çizdik. Türkiye Cumhuriyeti’ni yükseltmek, yükseltmek üzere canla başla çalışıyoruz.

“BU OYUNLARI BOŞA ÇIKARMAK HEPİMİZİN BOYNUNUN BORCUDUR”

Sizlerden 2023’e revan eleştiri süreçte birliğimize, kardeşliğimize daha aşkın topluluk çıkmanızı bekliyorum. Akıbet günlerde milletimizin bildirme iri gücü olan, kardeşliğine müteveccih provokasyonların haddinden fazla tehlikeli boyutlara ulaştığını görüyoruz. 2023 yaklaştıkça, sandıktan çıkamayacaklarını anlayanlar sinsi emellerini gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Uyanık olacak ve hiçbirimiz buna okazyon vermeyeceğiz. Budun kendisine tıpkı delikten asla ısırılmayacağız. Muhabbetimizi henüz güçlendirerek bu oyunları boşa ihata etmek hepimizin boynunun borcudur.”Share: