AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Sarıoğlu, TMO’nun fındık alımlarını değerlendirdi

DOĞRU Tümen Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) fındık gelgel kriterlerini yükselttiğini, bu durumun üreticileri kıvançlı ettiğini tabir etti.

Sarıoğlu, yaptığı açıklamada, TMO’ya fındık veren üreticilerin sorunlarını ileterek hal bulduklarını belirterek, “Akçakoca İlçe Teşkilatı namına Düzce Milletvekillerimize, İl Başkanımıza ve TMO Umumi Müdürlüğüne büyüklüğünde bu konuları ilettik. Biliyoruz, tığ dahi üreticiyiz. Buradaki sorunları sunu aceleci şekilde çözüme kavuşturmayı istedik. Bu da dün gerçekleşti.” bilgisini paylaştı.

TMO’nun fındık çalım kriterlerini yükselttiğini, bu durumun üreticileri mutlu ettiğini nâkil Sarıoğlu, “Boşluk konusunun peşini bırakmadık. Bu buut karşı Ayşe Keşir vekilimize vukuf verdik. Kendisi birlikte istedi filhakika. Bu buut Cumhurbaşkanımıza iletildi. Cumhurbaşkanımız iyileştirmeyi yaptı. Geçersiz oranı yüzde 3’ten 5’e, fasıla oranı 10’a, tonaj oranı yüzde 50’ye çıkarıldı. Üreticilerimize leziz olsun.” ifadelerini kullandı.

Share: