Akbasma ameliyatı üzere hastaneye gitti! Cerrahi Müdahale sonrası gözsüz olduğunu sav etti

Eşkâl Defne ilçesine sadık Turunçlu Mahallesi’nde eğleşme fail Ali Kirmit (72), 4 April’dahi sıhhatli gözünde uzağı görememe şikayetiyle Hatay Yetişek ve Araştırma Hastanesine başvurdu. Burada Kirmit’e katarakt ameliyatı olması gerektiği belirtildi. Ancak Antakya’daki Özel Hayat Tababet Cerrahi Merkezi’nde iki el katarakt ameliyatı olan Şanlı Kirmit sıhhatli gözünü kaybetti.

“AMELİYATTAN SONRALARI GÖZÜM GÖZSÜZ OLDU”

Ameliyattan sonra hastaneye taharri amaçlı gittiklerini belirten Kirmit, “Benim gözümün iyileşmesi durumuyla ait hiçbir netice çıkmadı. 15 dolaşma bilahare bambaşka ayrımsız hastaneye ve bambaşka aynı doktora gittiğimizde bize söylenen gözümün görme yetisini kaybettiğiydi. Bire Bir esbak ameliyatı yapan etibba bana bire bir operasyon henüz yapmamız gerektiğini anlatım ettiler. Bu doktorlardan aynı tanesi gözümün bu ikinci operasyondan sonralari yüzde 95 göreceğinin umudunu bana verdi. Bana sunulan yüzde 95 oranından bu operasyon sonrasında sıfırla çıktık. Biz bu arada birçok sayrılarevi ve doktora gittik fakat tıpkı bulgu alamadık. Gittiğimiz tekmil doktorlar ‘bu ayn daha çok görme engelli’ dedi ve bizi gabi gönderdi. Elan evvel gözüm görüyordu, ameliyattan sonradan gözüm görme engelli oldu” dedi.

“YAPILAN FAALIYETLER BAŞARISIZ GEÇTİ”

Özcan Kirmit bile, babasının operasyondan sonralari hiçbir şekilde göremediğini ifade etti. Şifahane sürecini anlatan Özcan Kirmit, “Babamı 4 Nisan 2022 tarihinde Hatay Izzet Hastanesine göz polikliniğine muayeneye götürdüm. Babamın akbasma ameliyatına ihtiyacı olduğunu rapor ettiler. Bunun konusunda hastanede işler sırasının 2 kamer gibi tafsilatlı aynı süre olduğunu bize ilettiler. Hususi benzeri hastaneye götürdüğümüz babama operasyon yapıldı. Burada yapılan faaliyetler liyakatsiz geçti. 15 dönüş süresince babamı kontrole götürdüm. Babamı arada bir bile Hatay Yetişek ve Araştırı Hastanesine bile taharri gayeli götürdük. Ameliyatı eden hekim operasyonun sıfır geçtiğini ve katarağın yere düştüğünü ve haberinin olmadığını rapor etti. Biz o günden sonralari eksantrik hastanelere gittik. Buralarda babamın gözü üzere imdi kafasız dönüşü olmayacağını bize söylediler” diyerek konuştu.

“BABAM ŞU DAKIKA GÖRME ENGELLI, BİZE YARDIMCI OLUN”

İlk ameliyatı eden doktorun hususi hastanede müteharrik iki doktor arkadaşıyla birlikte kendilerine ikinci bire bir ameliyat gerektiğini söylediğini rapor eden Kirmit, “Biz dahi babamın gözü için mebzul olacaksa operasyonu akseptans ettik. İkinci operasyondan sonralari 15 çevrim boyunca gözün görmediğini, operasyonun dahi sıfır geçtiğini bize bildirdiler. Biz üstelik Hatay Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunduk. İşin adli tarafı 2 aydır bitmeme ediyor. Bu ameliyat yapılmadan evvel babamın donuk gözü yakını görebiliyordu, uzağı de gözene sebebiyle görebiliyordu. Ilkin miftah kullanabiliyordu, demincek vasıta kullanamıyor. Sosyal hayatında de hacir oldu. Evden çıkamıyor. Babam şu zaman gözsüz, bize yardımcı olun” diyerek konuştu.

Özel Yaşam Tababet Cerrahi Merkezi yönetimi ise, konunun yargıya taşındığını, şu an tıpkı izah yapmayacaklarını bildirdi.Share: