Akhisar Belediyesi’nden Depremden Etkilenen Çocuklara Hususi Atölye

Akhisar Belediyesi, sarsıntı felaketinin peşi sıra kıyamet bölgelerinden ilçeye gelen kollar başta başlamak üzere, yer sarsıntısı gündeminden etkilenen dallar amacıyla Bala Atölyesi düzenliyor.

Afet bölgelerinden Manisa’nın Akhisar ilçesine mevrut depremzedelerin tahaffuz, gıda, kıyafet, hijyen ve katışıksızlık ürünleri gibi temel ihtiyaçları Akhisar Belediyesi Içtimai Market’ten karşılanırken; depremden etkilenen kollar için dahi uzman psikologlar ile öğretmenlerin katılımı ile etkinlikler düzenleniyor. Akhisar Belediyesi, Bala Atölyesi etkinliği kapsamında kılık etme, ezgi irat, oyunlar oynama kabilinden aktivitelerin yanı sıra psikososyal destekle depremin torunlar üzerindeki zıt etkilerini yer uzuv indirmeyi hedefliyor.

“ONLAR BİZİM GELECEĞİMİZ”

Akhisar Şehremini Besim Dutlulu, “Hareket bölgesinden Akhisar’ımıza gelen çocuklarımız ilkin görünmek için, yer sarsıntısı haberlerinden etkilenen cemi çocuklarımız için, eksper psikologlar ve öğretmenlerimizin birlikte katılımıyla yavru atölyesi düzenledik. Psikososyal desteğin beraberinde, resimler yaptık, şarkılar söyledik, oyunlar oynadık. Onlar bizim geleceğimiz. Berenarı faydalı bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. İlçemize mevrut depremzedeler da zaman burada. Yaralarımızı bütün alay malay, birlikte, el birliği ile saracağız. Emeği güzeşte herkese haddinden fazla teşekkür ederim. Çocuk atölyelerimizi gelişigüzel hafta gerçekleştireceğiz” dedi.

Share: