Akıbet an haberleri | Sinop’ta tefeci operasyonu: 2 tutuklama

Sinop’ta tefeci operasyonu: 2 tutuklama

SİNOP – Sinop’un Ayancık ilçesinde İl Itimat Müdürlüğü marifetiyle planlı operasyonda, tefecilik yaptığı iddiasıyla yakalanan 3 şüpheliden 2’si tutuklandı.

Sinop İl Güven Müdürlüğü Düzenlilik Şubesi ve Ayancık İlçe Güven Müdürlüğü marifetiyle, faizcilik yaptıkları tez edilen şüphelilere müteveccih operasyon düzenlendi. Ayancık ve Erfelek’te belirleme edilen 3 ikamette yapılan aramalarda çokça sayıda yoğun ve boş burhan, borç bilgilerinin kaydedildiği akıl defteri ve usb karın ele geçirildi. Ayrıca ikametlerde mevcut ruhsatsız 1 av tüfeği, 1 pompalı tüfek ve 2 tabanca ile çokça sayıda mermilere da el konuldu. Olayla ilgili F.Ö., Ö.İ. ve M.D. emniyette gözaltına makbuz.

12 kişinin beyanı makbuz

Soruşturmada yakalanan 3 şüpheliden faizli şekilde eğreti dünyalık aldıkları ve gine faizli şekilde geri ödeme yaptıkları öğrenilen 12 vatandaşın beyanı alındı. Operasyon sonucu yakalanan 3 şüpheli eş, haklarında hazırlanan tahkik evrakı ile Ayancık Adliyesi’ne gönderme edildi. M.D. savcılık vasıtasıyla serbest bırakılırken, F.Ö. ve Ö.İ. tutuklanarak cezaevine irsal edildi.

Share: