Akıbet dakika olgun! BOLU’DA BU EL BILE KINDIRA KÖYÜNDEN ANNE-OĞUL ZEHİRLENME ŞÜPHESİYLE HASTANEYE BAŞVURDU

BOLU merkeze merbut Kındıra köyünde, yaylada hayvancılıkla uğraşan temel ve oğlu zehirlenme şüphesiyle hastaneye başvurdu. dizanteri, gaseyan ve karın ağrısı şikayetleri tanıdık esas Ankara’ya sevk edilirken, oğlunun tedavisi ise Bolu’da sürüyor. Geçen aylarda Yuva köyünde yaşanan zehirlenme vakasanda 1 güç durgun, 148 güç hastaneye kaldırılmıştı.

Merkeze bağlı Kındıra köyünde hayvancılık eden avrat ile oğlu, kanlı ishal, kusma ve dağ düşünce ağrısı şikayeti ile hastaneye başvurdu. Yapılan tetkiklerde eş ve oğlunda, 2 ay ilk 1 kişinin ölümü 148 kişinin zehirlenmesiyle sonuçlanan Yuva köyündeki vakalarla paralellik olduğu görüldü. Hemolitik Üremik Araz (HÜS) vakasına rastlanan anne tedavisi amacıyla Ankara’ya atıf edilirken, hastalığı daha hafif nâkil oğlunun tedavisine ise Bolu’da devam ediliyor.

YUVA KÖYÜNE 29 KİLOMETRE MESAFEDE

Köyde tafsilatlı süredir yaylada ruhlu eş ve oğlu dışında kimsede benzer şikayetlerin olmadığı bildirildi. Asıl ve oğlunun yaşadığı yaylanın, elan önceki zehirlenme vakası yaşanan Yuva köyüne 29 kilometre mesafede olduğu bildirildi. Antrparantez, Bolu İl Keyif Müdürlüğü ile Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, köye anbean su ve yemeklerden mostra aldı.Share: