Akşam bekçisinin itiraflarının peşi sıra 3 cinayet çözüldü! Aralarında Galatasaray kurultay üyesi bile var

Pendik’te 2006 yılında tıpkı yapı firmasının muhasebeciliğini özne Bülent Demir içerisinde personelin maaşları olan 80 bin lira servet yoğun sandık ile ortadan kayboldu. Bülent Demir’in cesedi, 10 devir bilahare bacakları, elleri, ağzı ve gözleri koli bandıyla angaje ve boğazı kesilerek öldürülen kendisine Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki ormanlık alanda bulundu. Polat sandık ise, Sakarya’nın Geyve ilçesinde açılmış halde bulundu. O dönemde jandarmanın yaptığı araştırmalarda, Bülent Çipo’i öldürerek kasadaki paraları araklayan kişilere ulaşılamadı.

Bülent Demir

GECE BEKÇİSİ DEĞME ŞEYİ İTİRAF ETTİ

Faili vuzuhsuz kendisine mütezayit dosya, Kocaeli İl Düzenlilik Idarehane Müdürlüğü Cinayet Kürsü Amirliği ekipleri vasıtasıyla yaklaşık 1,5 kamer önce gene açıldı. Ekipler yaptıkları araştırmada, 2006 yılında muhasebecinin kaybolduğu firmada müteharrik ases olan Mustafa M.’yi gözaltına aldı. Sorguya alınan Mustafa M., kasadaki parayı koymak için A.B.E. ve Murat Dayanak ile plan yaparak olayı gerçekleştirdiklerini itiraf etti. Bülent Demir’i kendilerini tanıdığı amacıyla öldürdüklerini söyleyen Mustafa M., çelik kasayı ise M.Ö. ve M.K.Ö.’nün yardımı ile açtıklarını, fakat bu kişilerin cinayetten haberinin olmadığını söyledi.

Mustafa M

SUÇ ORTAKLARINI ÖLDÜRDÜLER

İfadesinde, olayın üzerinden 8 yıl geçtikten sonra, 2014 yılında, suç ortağı Gaye Zemin’ın kendisini ve A.B.E.’yi polise gitmekle gözdağı ettiğini belirten Mustafa M., A.B.E. ile alay malay Misyon Medar’ı öldürerek cesedini İstanbul Kurtköy’da ormanlık alana attıklarını itiraf etti. 2014 yılından bu yana faili belirsiz namına mütezayit Maksat Istinatgâh cinayeti dosyası dahi kapatıldı.

GALATASARAYLI KURULTAY ÜYESİNİN CİNAYETİNİ DAHI İTİRAF ETTİ

Sorgusu bitmeme fail Mustafa M., 2018 yılından bu yana kaybolma namına aranan Galatasaray Kongre Üyesi hareket insanı Uğurlu Uğurlu cinayetinden de bahsetti. Uğurlu Iyi’yu aralarında alacak verecek meselesi kâin M.B. isimli aynı kişinin makine içerisinde öldürdüğünü belirten Mustafa M., henüz sonra M.B.’nin babası B.B. ile gelişigüzel cesedi parçaladığını ve Pendik Esenyalı bölgesinde otoban kenarındaki aynı alana gömdüklerini söyledi. İtiraf üstüne Mustafa M., söylediği bölgede düz göstermeye götürüldü. Şüphelinin gösterdiği alanda yapılan kazı çalışmalarında, Tekin Uğurlu’ya ilişkin ceset ve kemik parçalarına ulaşıldı. Davranışlar İstanbul ilinde gerçekleştiği amacıyla, dosya bu aşamada İstanbul emniyetine devredildi.

ŞÜPHELİLER ADLİYEYE IRSAL EDİLDİ

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Mustafa M., gönderme edildiği adli makamlar vasıtasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. Mustafa M.’nin ifadesinden yola çıkılarak gözaltına alınan A.B.E., M.Ö. ve M.K.Ö. ise işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün adliyeye gönderme edildi.

Bülent Istinatgâh
Tekin HayırlıShare: