AKUT Balaban Tecavüz şehitlerini yabancı etti

AKUT Arama Kurtarma Derneği, seçme yıl olduğu kadar 30 Ağustos Nazik Atak’un 100. Yılında birlikte Zafer Yolu’nu tabanvay Kocatepe’ye bundan sonra. Türkiye’nin ayrımlı illerinden mevrut yaklaşık 100 gönüllü, Afyonkarahisar Kamp Karavan Merkezi’nde çadırlarda konaklarken tesislere eksiksiz not verdi.

Türkiye’nin kontrol istirdat üzerine geçmiş sivil toplum örgütü olan IVEĞEN Arama Istirdat Derneği, 100. Yılı’nda Yengi Yürüyüşü etkinliği düzenledi. IVEĞEN’un Bursa, Giresun, Kocaeli, Eskişehir, Ankara, İstanbul, İzmir, Yarımada, Alanya ve Afyon ekiplerinden 93 gönüllünün katılımı ile gerçekleştirilen ‘Utku Yürüyüşü’ etkinliği, Şuhut Nazik Tecavüz Karargah Gezisi ile başlayıp Dumlupınar Şehitliği’nin ziyaretiyle sonuç buldu. Balaban Tecavüz’un gerçekleştirildiği alandaki şehitlikleri konuşma fail IVEĞEN Ekibi, Afyonkarahisar’daki etkinliği süresince Afyon Motorsporları Merkezi’nde oluşturulan dinlenme kampı ve karavan alanında konakladı.

Alanın huy ve dinlenme kampı amacıyla ülkü bire bir şekilde hazırlandığını tamlayan IVEĞEN Umumi Heyet Üyesi ve Genel Sekreteri Mustafa Aygün, milli hafızanın geleceğe taşınması için Zafer Yürüyüşü organizasyonunu önemsediklerini belirtti. Aygün, “tığ seçkin yıl vatanımız için savaş fail ilkin Gazi Mustafa Kemal Atatürk kalkışmak amacıyla onların yaşadığı günleri sürdürmek ve kullanılmamış gönüllülerimizi bunu beyan etmek üzere buradayız. 30 ekibimizler gelişigüzel kontrol kurtarma konusunda devletimizi korumak amacıyla mütemadi etkin tıpkı derneğiz” diye niteleyerek konuştu.

AKUT üyeleri konaklamanın arkası sıra Kocatepe’ye çıkarak şehitliklikleri konuşma edip, dua okudu.

AKUT, kurulduğu 1996 yılından bu yana gerçekleştirdiği 4 bin 388 operasyonda 3 bin 251 insanın hayatını kurtarırken, bin 709 hayvanın da yaşama döndürülmesine yardım sağladı. – AFYONKARAHİSAR

Share: