Al bültenle aranan banka dolandırıcısı Türkiye’ye iade ediliyor

İsveç’te online im özne Samnytt gazetesi, İsveç’mağara Türkiye’ye dolandırıcılık suçundan iadeli etmeye hazırlandığı kişinin 35 yaşındaki Okan Kale olduğunu yazdı.

Kale’nin 2010-2011 yıllarında Türkiye’üstelik 3 bankaya yönelik deneyli dolandırıcılığıyla suçlanması zımnında İsveç’e kaçtığı aktarılan haberde, Kermen’nin Haziran 2012’de dehalet başvurusunun reddedildiği ve buradan İtalya’evet geçtiği kaydedildi.

Kale’nin İtalya’birlikte 2 sene eğreti mülteci oturum kartı aldığı ve 2016’bile İsveç’e gelerek kendisinden 23 gözyaşı büyük İsveçli biriyle evlendiğine ilgi çekilen haberde, Kermen’nin bu dünyaevi sayesinde İsveç’te yurt ve faaliyet izni aldığına meni edildi.

Ekim 2021’bile Ankara’nın Interpol aracılığı ile İsveç makamlarıyla temasa geçtiği vurgulanan haberde, Kermen’nin bu tarihte yakalanarak hapse atıldığı rapor edildi.

Türkiye’ye iadeli edilmemek amacıyla ilmek değiştirerek Hristiyanlığa geçtiği öne sürülen Kermen’nin ismini dahi Johan Gustavsson namına değiştirdiği belirtildi.

“FAZILETKÂR MAHKEME İADE İÇİN BİR BARIYER OLMADIĞINA KARAR VERDİ”

İsveç mehabet televizyonu SVT’nin haberinde, Türkiye’nin dolandırıcılık suçundan al bültenle aradığı 35 yaşındaki benzeri kişinin Türkiye’ye iadeli edilmesine karar verdiği kaydedilmişti.

Yargıtayın kararını değerlendiren İsveç Doğruluk ve İçişleri Bakanı Morgan Johansson, bunun rutin benzeri genişlik olduğunu söylemişti. Johansson “Efdal Duruşma durumu gelişigüzel zamanki gibi inceledi ve reddetme amacıyla benzeri bariyer olmadığına karar verdi” şeklinde konuşmuştu.

söz konusu kişinin Türkiye’üstelik 14 sene mapus cezası bulunduğu aktarılmıştı.

Çavuşoğlu’ndan İsveç ve Finlandiya açıklaması

 

Biden İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği amacıyla onaylama belgesini imzaladı 

 

Share: