Alaz savaşçısı olabilmek için çalma döktüler

Alev savaşçısı olabilmek amacıyla ter döktüler

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Kat Başkanlığı’na alımı yapılacak itfaiye aracı eri sınavlarının uygulamalı sınavında adaylar stabil parkurda sunma gani dereceyi muktedir olmak amacıyla ter döktü.

MUĞLA – Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın 2022 yılı itfaiye aracı eri alımı sınavları başladı. Kılgısal parkur ve buluşma şeklide gerçekleşecek sınavlara Türkiye’nin ciharıyek yanından hep Bin 015 aday başvurdu.

124 itfaiye aracı eri alımının yapılacağı Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesine başvuran adayların KPSS puanına göre sıralama yapıldıktan sonra 593 namzet aday ve kılgılı sınava çağrıldı.

Türkiye’nin ciharıyek köşesinden referans eden adaylar arasında Mardin, Bitlis kadar illerden bile sınava katılan adaylar itfaiye eri olabilmek üzere kılgısal parkurda çalma döktü. Tahminî bir kamer sürmesi muhtemel sınavlar sonunda 124 namzet itfaiye eri kendisine Muğla’da göreve başlayacak.

15- Ağustos-16 Ilkgüz tarihleri beyninde Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı yerleşkesinde kılgılı imtihan yapılacak. Uygulamalı parkur sınavında avrat ve erkekler lastik içinden geçme, slalom, abra aleti, yatay ve dikey basak tırmanma parkurunda yarıştı. Elektronik ışık finiş ile adaylar parkuru hangi büyüklüğünde zamanda tamamladıklarını görebiliyor.

Kullanışlı sınavlarda adaylar itfaiye ile sürüş teknikleri üstüne birlikte sınava tabi tutulurken, sabahleyin yapılan kılgılı parkur sınavının peşi sıra öğleden bilahare de mülakata alınıyorlar. Uygulamalı sınav; parkur 50 fakül üzerinden, şalter kullanımı 20 nokta üzerinden ve mesleki bilgelik dahi 30 puan üzerinden gelmek için toplamda 100 umum benek üzerinden değerlendiriliyor. Kılgısal sınavın yüzdelik 60’ı imtihan puanına karışma ediliyor.

Sınava katılan adaylar parkurun sıkıcı fakat olması müstelzim bire bir parkur olduğunu belirterek, “Az Buçuk zorladı bizi amma buna derece. İtfaiyecilik el benzeri patika. O nedenle parkurun ağırlık olması ve muktedir olmak haddinden fazla eke. Parkur vücudumuzun seçkin alanını kullanmamız gereken tıpkı parkur. İnşallah adalet eden kazanır” dediler.

Share: