ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği üyeleri hanende Gülşen’in ifadelerini kınadı

Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce, Karabük ve Zonguldak’ta, hanende Gülşen’in önder hatip okulları ve mensuplarına müteveccih ifadelerine tepki gösterildi.

Sakarya’da Orhan Cami uğrunda düzenlenen matbuat açıklamasında kadro hesabına konuşan Sakarya İmam Hatipliler Derneği Başkanı Yahya Bakır, mortocu hatip okullarının, terbiye hayatına naz katan ve özgün tıpkı terbiye modeli olarak geçmişten bugüne milyonlarca öğrenci yetiştiren kurumlar olduğunu söyledi.

Bakır, imam hatip okulu mezunları ve mensupları kendisine değişik meslek türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere yönelik herhangi bir kalem ayrıştırıcı yaklaşımı kötü ve ciddi gördüklerini belirterek, “Gülşen isimli tıpkısı şahsın konser sırasında imam dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere yönelik kötü suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu açık garaz ve düşmanlığa gönderme etmektir. İmam dil cambazı okullarının mensuplarına ve mezunlarına, ayrımsız zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu kötü ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın namına motamot reddetme ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Zonguldak

Zonguldak Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Zekeriya Uçar, site merkezindeki Madenci Anıtı önünde yaptığı açıklamada, önder hatip okullarının, ülkenin gelişmesine yardım sunan, milli irtibat ve beraberliği önceleyen, toplumda merbutiyet, korku ve hoşgörü ikliminin oluşmasına katkıları olan terbiye kurumları olduğunu söyledi.

Uçan, önder hatip okullarının gelişigüzel tip siyasal ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacağını vurgulayarak, “Fakat kimi vakit kişi çıkarları amacıyla eğreti gündem bina etmek isteyen, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran beli bükük kişiliklere birlikte üzülerek şahit oluyoruz.” dedi.

Şarkıcı Gülşen’i ifadeleri dolayısıyla kınadıklarını dile getirerek, bunu sineye çekmeyeceklerini ve ülfet önünde hesap soracaklarını kaydetti.

Kocaeli

Kocaeli’dahi adliye uğrunda toplanan katılımcılar adına mütekellim Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği (KİHMED) Başkanı Yüce Küçükkeskin, imam dil cambazı okulu mezunları ve mensupları namına farklı meslek türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere yönelik seçme türlü ayrıştırıcı yaklaşımı kötü ve gösterişli gördüklerini söyledi.

İmam dil cambazı okullarının seçkin tip siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacağını belirten Küçükkeskin, mortocu dil cambazı okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığı fıldır kınadıklarını sözlerine ekledi.

Karabük

Karabük Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hasan Yıldırım, yaptığı kayıtlı açıklamada, imam dil cambazı okullarının Türkiye’nin terbiye hayatına baylanlık katan ve özgün tıpkı eğitim modeli kendisine geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştirdiğini bildirdi.

İmam hatip okullarının Türkiye’nin gelişmesine ulama sunan, milli bağlanak ve beraberliği önceleyen, toplumda görelik, içtinap etmek ve tolerans ikliminin oluşmasına katkıları olan yetişek kurumları olduğuna bel fail Sebep, şöyle devam etti:

“Fakat kimi vakit öz çıkarları için müstear ruzname rekzetmek talip, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran zavallı kişiliklere birlikte üzülerek tanık oluyoruz. Gülşen isimli ayrımsız şahsın dinleti sırasında mortocu hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere müteveccih çirkin suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu aşikâre kin ve düşmanlığa gönderme etmektir. Isim için hukuki iş yapılması için suç duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız.”

Bolu

Bolu Adliyesi önünde toplanan Bolu Önder İmam Hatipliler Derneği (BÖLİMDER) üyeleri yerine mütekellim derneğin başkanı Hüseyin Altındağ, hanende Gülşen’in sanatkâr kimliğinin altına sığınarak hadsizce konuşmalar yaparak mortocu hatiplileri karalayama çalıştığını rapor etti.

Altındağ, Gülşen’in konuşmalarına cebin Türkiye’nin 81 ilinde kâin önder hatipliler dernekleri kendisine eş zamanlı basın açıklaması ika ve Gülşen için cürüm bulunma kararı aldıklarını belirtti.

İmam hatip liselerinin başarısının serencam yıllarda lahzada arttığına dikkati calip Altındağ, “İmam hatipliler bu ülkeye hiç ihanet etmedi. Yıldırı örgütleriyle benzeri olmadı. FETÖ kapsamında tek ant bire bir şeyin altına girmedi. Alnının akıyla yürümeye bitmeme ediyor. Bu toplumun, camianın, ümmetin önder hatip liselerinden yetişen nesillere çok ihtiyacı var.” değerlendirmesinde bulundu.

Düzce

Düzce Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkan Yardımcısı Fatih Saika, cemiyet binasında gerçekleştirilen basın açıklamasında, mortocu dil cambazı okullarında okuyan öğrencilerine yönelik seçme türlü ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve ağır bulduklarını belirterek, şarkıcı Gülşen’in ifadelerini kınadıklarını tabir etti.

Öte yandan değişik illerdeki toplum örgütü üyeleri, konuyla ilişik cürüm duyurusunda bulundu.Share: