Ali Çevrimli Başarır, Mehmet Yekpare ve Misyon Akbaş Üzerine Dolaysız Anket Açıldı

Balıkesir Edremit Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nın; CHP Mersin Ağacı Milletvekili Yüce Ateş Parçası Başarır, bozuk CHP Balıkesir Saylav Mehmet Tüm ve eski CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Kasıt Akbaş hakkında, 5. Edremit Betik Fuarı’na kapsamında katıldıkları söyleşilerde yaptıkları açıklamalar esbabımucibe gösterilerek resen soruşturma başlattığı öğrenildi. Başarır, Tekmil ve Akbaş’a; “Cumhurbaşkanına taşlama”, “Halkı maksat ve düşmanlığa isteklendirme ve aşağılama” suçlamalarının yöneltildiği belirtildi.

CHP Mersin Ağacı Mebus Mehabetli Yordamlı Başarır, Edremit Belediyesi yoluyla planlı 5. Edremit Pusula Fuarı’nda, 20 Ağustos’ta “Kentet Çete Kimlerden Oluşuyor” başlıklı söyleşide konuşmuştu. Çarkıt CHP Balıkesir Mebus Mehmet Eksiksiz ve çarkıt CHP İstanbul İl Başbuğ Yardımcısı Erek Deniz Kazı ise 16 Ağustos’ta benzeri mektup fuarında “El Erki amacıyla Bağlantı Cins mü?” başlıklı panele konuşmacı adına katılmıştı.

Edremit Cumhuriyet Başsavcılığı’nın panel ve söyleşilerdeki sözlerini gerekçe göstererek; Başarır, Tamam ve Akbaş karşı “Cumhurbaşkanına taşlama”, “Halkı garaz ve düşmanlığa motivasyon ve tenzil” iddialarıyla araçsız soruşturma açtığı öğrenildi.

Share: