Alkollü güdücü ortalığı çekişme alanına çevirdi: 3 dertli

Alkollü çoban ortalığı savaş alanına çevirdi: 3 gaileli

AYDIN – Işıklı’ın Efeler ilçesinde iddiaya göre alkollü sürücünün akıbet yordam kullandığı otomobilin önce ticari araca arkası sıra park yeri halindeki araçlara çarptığı kazada 3 can yaralanırken, ilçe anı güvenlik kameralarınca her an kaydedildi. Kaza zımnında beşi park yeri halinde başlamak için yedi araçta maddi hasar meydana geldi.

Ilçe, Efeler ilçesi Hasanefendi Mahallesi Bilgisizlik Caddesi ile 1914 Çıkmaz kesişimde akşam saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, Deneyimsizlik Caddesi üzerinde seyreden M.K. idaresindeki 09 EA 386 plakalı ticari araca, 1914 Sokak üzerinden ötede hızlı bire bir şekilde caddeye sâdır ve alkollü olduğu kanıt edilen H.Ö. idaresindeki 09 UC 533 plakalı araba çarptı. Çarpışmanın etkisiyle kazaya karışan araçlar savrularak park halinde mevcut 5 araca çarptı. Kazada makine içerisinde mevcut şoför H.Ö. ile geçici konumundaki K.A. yaralandı. Kazayı gören vatandaşlar durumu 112 Ivedi Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üstüne bölgeye itfaiye aracı, polis ve keyif ekipleri gönderme edildi. Güdük sürede bölgeye mevrut ekipler, evvel müdahalenin ardından gaileli otomobil şoförü H.Ö.’yü ADÜ Araştırı ve Aplikasyon Hastanesi’ne, araçta arızi konumunda bulunan K.A. ve T.A.’yı ise Ziyalı Ihtişam Hastanesi’ne kaldırdı. Ilçe ile ilgili soruşturma başlatılırken makine sürücüsü H.Ö.’nün 1,31 promil alkollü olduğu ortaya bundan sonra.

“Serencam çabukluk duruluk yoldan karşıya geçmeye çalıştı”

Deney tanıklarına bakarak otomobilin begayet aceleci olduğu belirtilirken, kaymakamlık hatırat ise güvenlik kameralarına anbean yansıdı. Görüntülerde otomobilin meydanlık yoldan hovarda benzeri şekilde karşı yola geçmeye çalıştığı, o esnada yolda ilerleyici ticari araca tezce çarptığı görülüyor.

Share: