Altıeylül’e çekicilik kaynağı oldular

Balıkesir Altıeylül Belediyesi’nin Kavim Kıraathanelerinde sınava hazırlanan gençler bu sene de Balıkesir’i yeryüzü ongun şekilde piyes ederek devlet çapında dereceye girdiler.

Altıeylül Belediyesi Balıkesirli gençlerin eğitim bilimi-öğretim hayatında iri başarılara imza atmasında mehabetli nümayiş oynamaya devam ediyor. Sabri Kasıt Parkı ve Ulus Kıraathanesi’nde Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Altıeylül Kaymakamı Toygar Hakan Bilim Adamı ve Altıeylül İlçe Milli Yetişek Müdürü Dokunaklı Keren ile aynı araya gelerek dostane etme imkanı bulan öğrenciler, talih çapında dereceye girerek Balıkesir’i piyes etmiş olmanın gururunu yaşadılar. Lise ve üniversitesi sınavlarına hazırlanan gençlerin asude ibret çalışabildiği; icap ana gerekse imkanlar açısından kuvvetli olan Sabri Erek Parkı ve Budun Kıraathanesi, Sultan Alparslan Ekin Evi ile İsmail Akçay Parkı ve Plevne Budun Kıraathanesi’nin kütüphanelerinde geçirdikleri bol zamanları sonunda meyvelerini verdi.

Hediyeler Komutan Cebbar’dan

Toplamda 40 öğrenci ile gerçekleşen buluşmanın peşi sıra ülke çapında ilk 1000’e giren 9 öğrenci, LYS’bile Balıkesir’birlikte dereceye giren 7 mektepli ile alay malay Altıeylül bünyesindeki kütüphanelerde öğüt çalışarak dereceye giren farklı öğrenciler Altıeylül Belediye Reisi Hasan Avcı ve Başkan Yardımcıları, Altıeylül Kaymakamı Turgay Kağan Bilim Adamı ve Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü Bati Keren’in elinden hediyelerini aldılar. Balıkesir’i mevki çapında yer pir şeklide sahne eden öğrenciler ile bir araya gelmekten ufuk haddinden fazla mutlu olduğunu anlatım fail Komutan Orion “Şehrimize kazandırdığımız Kavim Kıraathanelerinin kütüphanelerindeki akıllıca ders çalışma ortamlarından bilistifade üniversitelerin değişik bölümlerini kazanan, bire bir zamanda geçmiş binde düzlük alan, antrparantez LGS’de faik sükse göstererek bizleri gururlandıran öğrenci kardeşlerimizle tıpkı araya geldik. Programımıza katılan Kaymakamımız Sayın Turgay Melik Âlim’e ve Milli Terbiye Müdürümüz Okkalı Keren’e de ayrıca teşekkür ediyor, kardeşlerimize başarılarla mahmul metin bire bir avlu dileyerek hepsini ayrı ayrı tebrik kartı ediyorum” dedi. – BALIKESİR

Share: