Antalya’da ısıdam gelgel, kent sakinleri ile turistleri sahillere çekti

Antalya’dahi faal olan yunak hava zımnında kent sakinleri ile yerli ve yabancı turistler, sahillerde su oluşturdu.

Meteoroloji verilerine bakarak, geçmiş 40,4 dereceyle sonuç 83 yılın ekim kocaoğlan alev rekorunun kırıldığı Antalya’de, bugün bile sıcak gelgel etkisini sürdürdü. Havanın 33, deniz suyu sıcaklığının 27 derece ölçüldüğü kentte, nem oranı ise yüzdelik 36 kaydedildi.

Hava parçalı bulutlanmış olmasına rağmen canlı olan sıcaktan bunalan kent sakinleri ve turistler, sabahın evvel saatlerinden itibaren sahillerde yoğunluğa illet oldu.

Konyaaltı Sahili’nde bir nice tatilci şezlonglara ve kumsala uzanarak güneşlendi, sıkça denize girerek serinlemeye çalıştı. Bazen tatilciler da sahildeki parklarda ahit geçirmeyi yeğleme etti.

Turkuaz rengi suyu ve altuni kumlarıyla ünlü Takım ilçesindeki Kaputaş Plajı’nda birlikte çokluk yaşandı.

Tatilcilerden Orhan Üçkardeş, Sakarya’dan Seki’a tatile geldiklerini söyledi.

Sakarya’bile havanın soğumaya başladığını ancak Antalya’bile hala yazdan kalma günler yaşandığını belirten Üçkardeş, “Kaş behişt kabil aynı meydan, turizm anlamında gür yol tekmil etmiş. Verilen hizmetten mutlu kaldık.” dedi.

Tekirdağ’dan tatile gelen Serkan Kamacı ise bölgede turizm sezonunun hamam açıktan belde sürdüğüne tabir ederek, “Seki’a alelhusus Kaputaş Plajı üzere geldim. Burada denizin rengi, natür çok iyicene. Seçme yıl buraya gelirim. Takım’ı seviyorum.” diye konuştu.

Antalya Körfezi’nde erte fırtınanın deli dolu olması, çekicilik sıcaklığının ise salıdan itibaren düşmesi bekleniyor.

Share: