Aristokrat, Bitirmiş ve Kıran Güvenlik Akademisi 2022-2023 Akademik Yılı Açılış Töreni’nde konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sazak’deki polisevine müteveccih saldırıya ilgili, “yüz yüze kaldığımız terör eylemi birçok foyayı ortaya çıkarmış oldu.” dedi.

Açıkgöz ve Deniz Boyu Düzenlilik Akademisi 2022-2023 Akademik Yılı Açım Töreni’nde tıpkı konuşma özne Aristokrat, 6 bin 829 öğrencinin tahsil göreceği akademik yılın adamakıllı olmasını diledi.

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde gidiş geliş kazasına müdahale eden bitirmiş ekibine otomobilin çarpması sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Cerit’e Allah’tan rahmet dileyen Aristokrat, Cerit’e çarpan aracın sürücüsünün ilçe esnasında alkollü olduğunun belirleme edildiğini bildirdi.

Aristokrat, akademinin cingöz teşkilatı ile düzenlilik birimlerinin yüz seyelan olduğunu ve kurulduğundan beri şişman gelişme ve başarıya imza attığını söyledi.

Bakan Aristokrat, Mağrip’nın, ürettiği “toptan asayiş” meselesini fora etmek istemediğini ve yıldırı örgütlerine türlü alanlarda destek verdiğini rapor etti.

Avrupa’daki mızrap ticaretinin PKK tarafından yönetildiğini anlatan Aristokrat, “Avrupa’birlikte mızrap satan PKK örgütü olduğu kabilinden PKK mağaralarında sentetik uyuşturucu haplar ele eylemek bizim az daha rutinimiz haline gelmiştir. Elan bu sabahleyin Diyarbakır’ın Kocaköy ilçesinde ayrımsız taraftan kaleş bir taraftan mızrap maddeler ele geçirilmiştir.” dedi.

Aristokrat, göçün yemeden içmeden Türkiye ile bitişik ülkeler arasındaki cızık meselesi olmadığını ifade ederek, “Iye Denizi, Akdeniz mezarlık oldu. Bunu görmeyen benzeri acun var. ‘Mış’ kadar fail, ‘Üç kuruş, beş kuruş gönderirsem meseleyi çözebilirim, özlük toplumuma ben aynı şeyler yapıyorum’ anlayışını ortaya koyan Gün Batısı ile karşı karşıyayız. Globalleşme batkı noktasındadır. Avrupa diyerek bir husus yoktur, Amerika’nın vagonudur.” diyerek konuştu.

Avrupa’nın enerji konusunda yaşadığı sıkıntılara üstelik değinen Soylu, “Avrupa’ya revan arkadaşlarımız, aranızda birtakım derslere giren arkadaşlarımız var. Fransa’de paltolarla öğüt veriyorlar.” dedi.

Sazak’deki polisevi saldırısına ait tartışmalar

Soylu, Garp’nın teröre destek verdiğini belirterek, şunları söyledi:

“Sazak saldırısı sonrası ortaya koyulan tartışmaları bütün bu arada izliyoruz. Geçmiş sosyal medyada tıpkı video dolaştı. Ihtimal da kamuoyu ilk defa tıpkı teröristi bu ölçüde çok ve kesin benzeri şekilde izledi ve temel yüzlerini gördü. Zırh ve bomba eğitimi almış, bahis konusu eylemin hazırlığında parmağı olan, mecazi anlamda söylemiyorum, aracısız pus izi olan, başka eylemler yapacağını bile tabir fail ayrımsız avrat yıldırıcı gördük. Bu izah sonrasında bize, ‘Eylemi yapan o muydu, ötekisi mıydı? Ihtişam yanıldı mı, yanılmadı mı?’ konusunu tartışmaya çalıştılar. Tıpkısı uymazlık partisi ilk kez aynı terörist üzere DNA raporu istedi. Eksantrik ayrımsız şeyi tartıştırmadılar.”

Aristokrat, olayın peşi sıra uşak nöbetleri, CHP’nin Mevkuf Gazeteciler Raporu, terörle uğraş kapsamında nelerin yaşandığı ve yıldırı örgütlerine hangi desteklerin verildiğinin tartışılmadığını vurgulayarak, “Ama ‘Paramotor o büyüklüğünde uçan mı?’ diye eksper kesilmesini bildiler.” dedi.

“Mevkuf Gazeteciler Listesi’nin üstelik tıpkı bölümüne bakmak zorunda kalacağız”

Teröristlerin atıl kuzuluk getirilmesi veya yakalanmalarının ardından İçişleri Bakanlığının Terörden Arananlar Listesi’nde ne kategoride meydan aldıklarına baktıklarını hatırlatan Aristokrat, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şimdi tıpkısı şeye henüz bakmamız aklımıza geldi, imdi Mevkuf Gazeteciler Listesi’nin de bir bölümüne yaklaşmak zorunda kalacağız. Bu terör saldırısında bizatihi PKK ve KCK’nın elinden, dünyaya ve Amerika’ya yönelik bir vesika henüz hamiş oldu. O birlikte Suriyeli namına nitelendirilen teröristin, resimleriyle beraber benzeri YPG elemanı olduğunu ve YPG elemanının gelip burada eyleme karıştığını PKK itiraf etmiş oldu. PKK ile PYD ortada ayrımsız bağlam bulamayanlar acilen Itimat Umumi Müdürlüğü İstihbarat Kat Başkanlığımıza koşup, ‘Sazak’deki eyleme müdahil silahların kol numaralarını istiyoruz’ diyerek telaşa kapıldılar. karşı karşıya kaldığımız yıldırı eylemi bir nice foyayı ortaya çıkarmış oldu.”

Aristokrat’nun konuşmasının peşi sıra, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, akademik yılın ilk dersini verdi.

Törene Uyanık Genel Komutanı Orgeneral Arif Pahal, Güven Umumi Müdürü Mehmet Patal, Ankara Valisi Vasip Delice, Cingöz ve Deniz Boyu Asayiş Akademisi Başkanı Ferik Nuh Köroğlu, Polis Güçleri Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak, Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz ve öğrenciler katıldı.Share: