Artvinli Taksiciler, Depremzedeler İçin Hazırlanan Yardım Kolilerini Ücretsiz Taşıyor

MURAT İSTANBULLU

Artvin biçim taksi durağı esnafı; depremzedelerle mütesanit olmak üzere hazırlanan arkalama kolilerini, müzaheret merkezlerine ücretsiz taşıyor. Taksi şoförü Kani Eşme, “Tıpkısı nebze yaraları sarmaya, tığ da koruyucu olmaya çalıştık; elimizden geldiği kadarıyla. Bağımlı kim çok balaban tıpkısı çığlık, çokça nazik tıpkısı od. Bizim elimizden bu kadar geldi” dedi.

Artvin kent merkezindeki taksi durağı, yer sarsıntısı arkalama kolilerini, yardımseverlerin evlerinden sarsıntı merkezlerine ücretsiz taşıyor.

Taksi şoförü Atanur Şentürk, “Artvin taksiciler durağında taksicilik yapmaktayım ve tamam Türkiye’ye önceki olsun dileklerimle özellikle sarsıntı bölgesinde ateş parçası arkadaşlara; biz bile kişi imkanlarımızla Artvin merkez taksi durağı yerine apotr olabilmek üzere ücretsiz evlerden paketleri alarak lüzumlu yerlere AFAD, Belediye ve Valiliğe doğrulama ettik” dedi.

“8 YAŞINDAKİ YAVRU YARDIM KOYMAK İÇİN BİZİ ARADI”

Taksi şoförü Inanmış Kök ise şunları söyledi:

“Taksicilik yapıyoruz ve yıllardır bu işlerle uğraşıyoruz, meşgulüz. Ülkemizin yaşamış olduğu bu boğuk proses, bizi etraflıca etkiledi. Depremin geçmiş gününden beri tığ taksici esnafı olarak müstelzim neyse elimizden geldiği büyüklüğünde hem maddi hem manevi ve yeri geldi ücretsiz tıpkısı şekilde yardıma gidecek olan erzak ve malzemeleri yurttaş evinden çıkaramıyor biz kendimiz götürdük ve ücretsiz bir şekilde havari olduk. Yani bir nebze yaraları sarmaya biz üstelik yardımcı olmaya çalıştık elimizden geldiği kadarıyla. Tabi ki çok büyük bire bir kırıcı, çok büyük benzeri hınç bizim elimizden bu büyüklüğünde geldi amma Cenabıhak yardımcımız olsun ne diyelim. Şöyle benzeri şey yaşadık bire bir yavru aradı ve durağın telefonu çaldı, ‘abi dedi taksi durağı mı’, ‘evet göçüm durağı’ dedik. ‘Sosyal medyadan gördüm’ dedi ve ücretsiz ayrımsız şekilde yardım yapıyormuşsunuz ve evde kimse bulunmayan dedi. Elan 8 yaşında taksi durağının numarasını bulmuş ve aramış. Haddinden Fazla duygulandık, gittim iki-üç şerha poşet hazırlamış ve çok birlikte domuzuna hazırlamış ama elbisesiydi, ayakkabısıydı ve poşetlemiş gene kar yağıyor ve on paralık unutmuyorum gelgel haddinden fazla bozuktu gittim ve inanın gözlerim doldu ve poşetleri alıp Uray başkanlığımızın arkalama bürosuna konfirmasyon ettik. Çocuk sonrasında gene aradı ve ego göçüm durağında yoktum diğer arkadaşlarımız buradaydı. ‘Yardım poşetim adına ulaştı mı’ diyerek sorunca biz da ‘evet ulaştı’ dedik. Böyle bir görüngü yaşadık 8 yaşında tıpkı çocuk.”

Share: