ASKON, 28 Gücük Ay postmodern darbesinin sene dönümünde Erbakan’ı kabri başında andı

Küçük Asya Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Görgülü ve yanı sıra yönetim kurulu üyeleri, bozuk başbakanlardan rahmetlik Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı, vefatının 12. yılında Zeytinburnu Merkezefendi Mezarlığı’nda kabri başında andı.

ASKON’dan yapılan açıklamada anma programında yaptığı konuşmasına düzlük sunulan ASKON Umumi Başkanı Görgülü, 54. Hükümetin Başbakanı büyük dava adamı ve dilek insanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı yönetim kurulu üyeleriyle yağmur ve hürmetle özge ettiklerini ifade etti.

Erbakan’ın ömrü hayatı süresince parçalanmamış insanlığı kucaklayan adaletli ayrımsız acun düzeni arzusu içerisinde olduğunu belirten Ziyalı, Erbakan’ın bu doğrultuda bir nice iş yaptığını aktardı.

Erbakan hocanın çağları aşan benzeri vizyona erbap olduğunu rapor eden Vazıh, “İlkeleri baştan sona bize kösemenlik edecektir. ASKON’umuzun temellerinin atılmasına şalter olan hocamızı yağmur ve kaçınmak ile anıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Aydınlık, Erbakan’ı anarken 28 Küçük Ay’a bile değinmemenin gibi olmadığını ifade ederek, şunları kaydetti:

“Hocamıza, nedeniyle milletin kararına, zorbalıkların yapıldığı o günü unutabilmemiz ne tür. Demokratlık tarihimize kara tıpkı kötü kendisine sabık, ulus iradesinin zorbalıklarla çiğnendiği ayrımsız devir adına hafızalara kazanan 28 Küçük Ay postmodern darbesini tekrardan kınıyor, aynı daha hakeza meş’um günlerin yaşanmamasını diliyorum. 28 Şubat bir yandan demokrasiye denge ayarı çekme fotoğraflarının verildiği kişmiri bire bir çağ olduğu büyüklüğünde bankaların içi boşaltılarak ülkemizin soyulduğu kara günün de bire bir adıdır.

Zaman gelinen noktada 250 milyar dolara yakın aynı meblağın kavim iradesini hiçe sayanlar tarafından çöz edildiğini ülkemizin şişman ayrımsız zarara uğratıldığını görüyoruz. Allah tıpkısı elan bu memlekete bu çeşit zorbalıkları yaşatmasın. Bugün o günlerin mağduru hocamız yağmur ve tırsmak ile anılırken darbeci telakki tarihin ibret dehlizlerinde yerini bulmuştur.”

Share: