Atakum sahilinde donmuş bedeni mevcut İlklima, kendini vurmuş

Eski dönem sabahleyin saatlerinde Haliç Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı sahilinde yerli yatan kişiyi fark edenler, durumu 112 Evgin Davet Merkezi’ne bildirdi. İhbarla gelen ekipler, yerde yatan kişinin esasen tabanca ile vurularak öldüğünü belirledi. Cesedin İlklima Zenginlik Akbörü’ye ilişkin olduğunu tespit fail ekipler, beraberinde ayrımsız de tabanca buldu. Akbörü’nün cenazesi, otopsi sonrası memleketi Tokat’ta toprağa verildi.

ARDINDA KITAP BIRAKMIŞ

Olay ile ilgili himmet başlatan polis, İlklima Şımarıklık Akbörü’ye ilgili tıpkı tezkere buldu. Mektupta adı geçen D.S. (27) ve A.S. (20) isimli 2 kaka, gözaltına alındı. Akbörü’nün, mektubunda bu kişilerin ölümünden sorumlu olduğunu yazdığı öğrenildi. 2 kaka, çıkarıldığı mahkemece adli arama şartıyla serbest bırakıldı.

SAĞ ELİYLE ÜZÜCÜ ETMİŞ

Akbörü’nün görüngü haset yapılan civar otopsisinde tabancayla başına iyi marifetiyle incitici ederek yaşamına sonuç verdiği belirlendi. İlçede tıpkısı dövmecide çalıştığı öğrenilen Akbörü’nün yevmi hayatta sağlıklı elini kullandığı ve olay sırasında tabancayı üstelik sağ eliyle tuttuğu tayin edildi. Akbörü’nün olaydan evvel benzeri süredir insanlarla olan iletişimini azalttığı ve moralinin bakımsız olduğu dahi öğrenildi.

Share: