Atlet çift, hedefine Avrupa ve Balkan şampiyonluklarını koydu

Konya’bile düzenlenen Türkiye Master Atletizm Şampiyonası’nda kişi gözyaşı gruplarında Türkiye şampiyonu olan Ercan ve Şenay Temel çifti, Avrupa ve Balkan şampiyonalarında kürsüye çıkmak için çalışıyor.

Osmaniye’dahi atletizm antrenörü olan Ercan Esas ve evlendikten sonra eşi sebebiyle bu sporla tanışan Türki öğretmeni Şenay Esas, yarışmalara alay malay alıştırma yaparak hazırlanıyor. Katıldıkları şampiyonalarda en dolgunca dereceyi alabilmek üzere savaşım fail koşa, sonuç yerine 30-31 Temmuz’dahi Konya’dahi planlı Türkiye Master Atletizm Şampiyonası’nda zat yaş gruplarında böke oldular.

Evde ve sahada birbirini destekleyen iki çocuk sahibi çift, önlerine koydukları Avrupa ve Balkan şampiyonlukları hedefi amacıyla çalma döküyor.

“Balkan ve Avrupa şampiyonaları var, geçmiş hedefimiz oralar”

İl Cahillik ve Spor Müdürlüğünde fariza yapan atletizm antrenörü Ercan Esas, AA muhabirine, etraflı yıllardır sporla ilgilendiğini söyledi.

Bugüne büyüklüğünde millî ve uluslararası yarışmalarda çekiç, disk, cirit oyunu ve gülle atmada şampiyonluklar kazandığını anlatan Ercan, 2013’bile evlenmesinin arkası sıra eşini üstelik bu sporlarla tanıştırdığını belirtti.

Antrenmanlarda ve yarışmalarda genişlik iri destekçisinin eşi olduğunu nâkil Ercan, “Eşim, ‘Benimle şampiyonalara akmak istiyorsan sen bile yarışacaksın’ sözü üzerine atletizme başladı. O zaman bugündür beraber yarışıyoruz.” diye konuştu.

Ercan, eşiyle ilk kez 2017’üstelik Denizli’da planlı Türkiye Master Atletizm Şampiyonasına bu arada katıldıklarını belirtti. Eşinin şampiyonada gülle atmada Türkiye şampiyonu olduğunu anlatan Ercan, şöyle bitmeme etti:

“Ben birlikte esasen çekiç, cirit oyunu, disk ve gülle bile Türkiye şampiyonluklarına ulaşmıştım. Bu yıl Konya’dahi düzenlenen şampiyonada ikimizde şampiyon olduk. Yarışlara eşimle bu arada hazırlanıyoruz. İleride Balkan ve Avrupa şampiyonaları var, ilk hedefimiz oralar.”

“Eşiniz şampiyon olunca siz da kendinizde o hırsı görüyorsunuz”

Türkçe öğretmeni Şenay Asıl birlikte evlenmeden evvel dahi benzeri spor geçmişinin bulunduğunu, ancak sporla eşi sayesinde tanıştığını söyledi.

Eşiyle üç kere yarışmalara katıldığını ve hepsinde bile şampiyonluk elde ettiğini anlatan Ana, şunları kaydetti:

“Güncel hedefim ensiz dışındaki şampiyonalara süzülmek. İnşallah orada da aynı sükse sağlamaya çalışacağız. Eşiniz şampiyon olunca siz de kendinizde o hırsı görüyorsunuz. İster istemez siz da şampiyonluklar amacıyla çalışıyorsunuz. Eşimin amacı dar dışında bayrağımızı savurmak. Onunla bu arada o bayrağın dalgalandığını elde etmek istiyorum.”

Share: