ATO Başkanı Baran benzeri posta henüz yiğitlik tazeledi

Ankara Ticaret Odası (ATO) seçimlerinin ikinci aşaması gerçekleşti. Yönetim Kurulu Başkanlığı seçimlerinde Gürsel Yağmur, yeniden komutan seçilerek cüret tazeledi.

ATO’nun 8 Son Teşrin 2022 Salı haset yapılan evvel hamle seçimlerinde, 160 bin üyesini temaşa eden 192’i sedir üyesi tutmak için hep 452 komisyon üyesi seçilmişti. Seçim sonuçlarının kesinleşmesinin peşi sıra ATO Divan Üyeleri’nin Umumi Heyet Başkanı, Yönetim Kurulu asaletli ve sakınım üyeleri, Düzen Bağı Oturmuş’nun asilzade ve ihtiyat üyeleri ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genel Müesses Delegeleri’ni seçmek üzere, ATO’üstelik ikinci yol sandık kuruldu.

Çankaya 4. İlçe Seçme Müesses Başkanlığı’nın denetimindeki seçimler, ATO Sedir Salonu’nda yapıldı. Sedir üyeleri sabah saat 09.00’dan itibaren görüş kullanmaya başladı. Seçimlerde Yönetim Kurulu Başkanlığı amacıyla bir tane aday olan Gürsel Baran, rey kullanmaya Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve seçimlere kadar ATO’bile Meclis Başkanlığı görevini tay tay arabası Mustafa Deryal ile gelişigüzel geldi. Yağmur ve Hisarcıklıoğlu, düşünce zarflarını sandığa gelişigüzel attılar. Gürsel Baran’ın bir tane listeyle namzet olduğu seçimde, ATO’nun 192 divan üyesinden 187’si rey kullandı, 1 oyun çürük sayıldığı seçimlerde uygulanan olan 186 oyun 185’ini alan Yağmur, Umumi Heyet Başkanı kendisine seçildi.

Seçimlerle ilgili değerlendirmede bulunan ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Yağmur, açık bir katılımla, muadele ve geçim zarfında, Ankara Tecim Odası’nın yüzyıllık birikimine ve Cömertlik geleneklerine yerinde tıpkı seçme geçirdiklerini belirterek, “38 bin 565 kişinin izin belgesi aldığı ve 24 bin 455 üyenin görüş kullandığı intihabat Odamız tarihinin bildirme yüksek iştirak düzgün seçimi kendisine tarihe geçti. 192’si meclis üyesi kalkmak amacıyla bütün 452 uzuv üyeliği üzere 1628 aday yarıştı. 78 meclis üyesi kardeşimizin aramıza katılmasıyla birlikte meclisimizin bile yüzdelik 41’i yenilendi, gözyaşı ortalaması 49 oldu, avrat meclis üyesi sayımız 7’ye yükseldi. Alt Kurul üyelerimizle birlikte yenilenme oranı yüzde 58,6 oldu” dedi.

“Kazanan hoppadak ve sadece Ankara’dır”

Seçimlerin konkur ve rekabet olduğunu ve sonuçlar açıklanana kadar sabık süreci kapsadığını hatırlatan Yağmur, “Bu saatten sonraları daha çok kazanan elden ve yalnız Ankara’dır, Ankara Tecim Odası üyeleridir. Deminden, kül kimlikleri tıpkı kenara bırakarak kaldığımız yerden çalışmaya, üretmeye, üyemize ve şehrimize faaliyet vermeye devam ika zamanı başlamıştır. imdi umum enerjimizi, üyelerimiz amacıyla, onların hak ve menfaatlerinin korunması ve geliştirilmesi amacıyla, ticaretimizin ve ihracatımızın gelişmesi için, Ankara ekonomisinin ilerlemesi ve büyümesi için ve sonunda talih ekonomisi için harcayacağız” diye niteleyerek konuştu.

“Ankara Tecim Odası, Ankara’nın ihtiyacı olan rastgele yerde, üyelerin nefesi olacak”

2023 yılında Türkiye Cumhuriyeti ile gelişigüzel ATO’nun bile 100’üncü yılını kutlayacaklarını kaydeden Baran, kullanılmamış dönemde yürütecekleri çalışmalar karşı vukuf verdi. Baran “Ankara’nın yer şişman, Türkiye’nin ikinci balaban sivil sosyete kuruluşu yerine, Ankara’nın ve ülkemizin geleceği düz yazı edilirken bizler birlikte elimizi taşın altına koyacağız. Bu ilk günkü heves ve heyecanı ateş parçası epilepsi, masada, sahada, üretim ve komutan alanlarında seçme nerede olursa olsun tıpkısı bilinçle çalışacağız. Ankara Tecim Odası, Ankara’nın ihtiyacı olan gelişigüzel yerde, üyelerin nefesi olacak, morali olacak, desteği olacak. Ankara’nın sorunları amacıyla elini taşın altına koyarak gayret gösterecek. İnşallah Ankara Tecim Odası’ndan bulaşık bırakarak ayrılanlardan oluruz” dedi.

Seçme sonuçlarına bakarak Yönetim Kurulu üyeleri ise abecesel sırayla şöyle:

Gaybubet Mualla Yılmaz, Ahmet Akçe, Mualla Kader, Halil İbrahim Yılmayan, Halil İlik, Naki Çıpa, Nihat Uysallı, Ömer Çağlar Yılmayan, Ana Aktay, Yasin Özyolu.

Seçimlerde Umumi Heyet Başkan ve üyelerinin birlikte Sıkı Yerleşmiş ve TOBB Genel Müesses Delegeleri de belirlendi. – ANKARA

Share: