“Ayrımsız yıllığına partiden tart” cezası sunulan Bolu Belediye Başkanı Özcan’dan açıklama Açıklaması

Stabil ihraç istemiyle sevk edildiği CHP Efdal Düzen Bağı Kurulunca (YDK) hakkında “partiden benzeri sene eğreti tarh” cezası verilen Bolu Belediye Reisi Tanju Özcan, “13 Haziran’üstelik evime, yuvama, Cumhuriyet Altını Ahali Partisine et kafalı döneceğim.” dedi.

Kültür Mahallesi’nde bulunan aynı kargo firması şubesinin uğrunda açıklama fail Özcan, Mersin’in Mezitli ilçesindeki polisevine saldırıda martir olan polis memuru Sedat Gezer’e Allah’tan rahmet diledi.

Sığınmacılarla ilişkin söylediği sözler ve bunların terör örgütüyle bağlantılarını ortaya koyan konuşmaları yüzünden uzunca tıpkısı süredir HDP’nin hedefinde olduğunu savunan Özcan, “HDP’li yetkililer, benim Cumhuriyet El Partisinden ihraç edilmemi yöntemince arzu ettiler. Mazi de fazlasıyla onları mutlu fail bire bir değişmeyen artık. 1 yıllık süreyle Cumhuriyet Umum Partisi ile üyelik tabiiyet askıya alındı, arızi namına ihraç edildim.” diye niteleyerek konuştu.

Özcan, 13 Haziran 2023’te “evi” ve “yuvası” adına gördüğü CHP’ye köylü döneceğini aktararak “Müdebbir olduğum amacıyla bu sürenin elhak yaklaşık 4 ayını tamamladım. 13 Haziran’birlikte üstelik evime, yuvama, Cumhuriyet Ahali Partisine köylü döneceğim. Hep söylemiştim; ‘İhraç kararı çıkarsa benim partiyle hukuki bağımı kesebilirler ama benim partimle iştiyak bağımı kesemezler.’ diye. Zaman bile bu sözlerimin arkasındayım.” ifadelerini kullandı.

“Terör örgütü uzantılarına, HDP yöneticilerine kına götürmek üzere geldim”

Özcan, kargo firması şubesine hulul nedenine değinerek “Bugün bu terör örgütü uzantılarına, HDP yöneticilerine kına ertelemek amacıyla geldim. Bunun anlamını herhalde sistem agâh. Bu kınalardan birkaç adet var. Hepsini HDP Umumi Merkezine gönderiyorum bile tam miktarda genel merkezde bulundursunlar bu kınayı. Ayrımsız tanesini yıldırı örgütü lideri Öcalan’a göndersinler, bir tanesini bile Kandil’deki o Karayılan şerefsizine göndersinler diye niteleyerek bu kınaları hazırladım. Bir Iki bilahare birlikte göndereceğim. Benim bu Türk milletinin altını oyan HDP denilen yapıyla mücadelem, terör örgütüyle bağını kesme, kati bir suretle kesmediği sürece hesabım bitmeyecek. Onların birlikte benimle ilgili hesabı bitmeyecek.” açıklamasında bulundu.

Share: