Aztek Teknoloji’nin halka arzında murat toplama başlıyor

Aztek Uygulayım Bilimi’nin bölüt arzı üzere 10-11-12 Ağustos’ta nasip başına 10,90 TL’den istek toplanacak.

Aztek Teknoloji açıklamasına göre, Resülmal Piyasası Yerleşmiş’nun bölüt bildirme başvurusunu onayladığı Aztek Teknoloji üzere istek cem süreci başlıyor. Halka küşayiş oranı yüzdelik 25 namına belirlenen Aztek Uygulayım Bilimi’nin halka arzında 10-11-12 Ağustos’ta hisse başına 10,90 TL sabit bedelle dilek toplanacak.

Deniz Envestisman ve QNB Finansinvest herif liderliğinde bütün 38 kurumdan oluşan şirketler birliği vasıtasıyla gerçekleştirilecek halka arzda payların yüzdelik 45’i ferdî yatırımcılara, yüzde 25’i faziletkâr başvurulu yatırımcılara ve yüzdelik 30’u sınırlı içi kurumsal yatırımcılara tahsis edildi.

Halka arzla birlikte şirketin mevcut 80 milyon TL olan çıkarılmış sermayesinin, 20 milyon TL artırımla 100 milyon TL’ye yükselmesi planlanırken, 5 milyon TL tutarında ise eş eş gerçekleştirilecek.

Pazarda 25 almanak tecrübesi mevcut Aztek Teknoloji, uygulayım bilimi meraklılarının beklentilerini yeryüzü akıllıca ürünlerle eğlemek üzere Apple, Beats by Dr.Dre, JBL, Harman Kardon, Thule, Case Logic, Marshall, Urbanears ve Hama kabilinden toptan markaları Türk tüketicisiyle buluşturuyor.

“Halka arzla birlikte yatırımcılarımızı bu tahaccüm hedefimize kuma etmek istiyoruz”

Açıklamada görüşlerine kayran sunulan Aztek Teknoloji Kurucusu ve Umumi Heyet Komutan Yardımcısı Hüseyin Ütebay, kurumsallaşma sürecine iri ehemmiyet verdiklerini ve kurumsallaşma süreçlerini yok etmek amacıyla halka sunma olmaya değişmeyen verdiklerini belirtti.

Ütebay, “Kurulduğumuz ilk günden itibaren teknoloji dünyasının aksesuarlar segmentinde hisse senedi yapıyoruz. Aksesuar, teknolojinin ayrılmaz ayrımsız parçası. Teknolojinin değişimiyle çabuk gelişim gösteren, karlılığı ve keyfi çok elan erdemli olan tıpkısı kayran. Bu ebat tahaccüm rakamlarımıza birlikte yansıdı.” değerlendirmesinde bulundu.

2021 yılında 1 milyar 82 milyon TL ciroya ulaştıklarını ve cirosal namına haddinden fazla hızlı büyüdükleri yıllardan biri olduğunu nâkil Ütebay, “Karlılığımızda ise 132 milyon FAVÖK’e ulaştık. Net karlılıkta 89 milyon TL’ye ulaştığımız aynı zaman yaşadık. Bu yılın evvel üç ayında bu büyümeyi katlayarak devam ettirdiğimiz raporlarımızda gözüküyor.” ifadelerini kullandı.

Ütebay, güzeşte yılın bire bir dönemine göre cirolarda yüzdelik 130 büyümeye ulaştıklarını ve önceki çeyrekte ciro namına 500 milyon TL’nin üzerine çıktıklarını anımsatarak, şunları kaydetti:

“Geçen yıl ilk 3 ayda yaptığımız 28 milyon TL’lik FAVÖK’e bedel 2022 önce 3 ayında 75 milyon TL’lik ayrımsız FAVÖK’ten bahsediyoruz. Dolayısıyla bu yılın önce 3 kocaoğlan şirketimiz amacıyla çokça artağan geçti ve akıbet 12 kocaoğlan dikkate alırsak ciromuz 1 bilyon 366 milyon TL’ye ulaştı. FAVÖK’te 179 milyon TL’ye ulaştık. Net karda 120 milyon TL seviyesine eriştik. Bazen markalarımızda 3 katına sâdır büyümeler yaşadık ve umumi namına yüzde 100’lük tıpkı büyümeden bah???????sediyoruz. Halka arzla alay malay yatırımcılarımızı bu nema hedefimize ortak girmek istiyoruz.”

Share: