“Baja Troia Türkiye 2022” organizasyonunda start seremonisi yapıldı

Uluslararası Otomobil Federasyonunca (FIA) Avrupa Cross-Country Baja Kupası namzet yarış statüsüne alınan ve İstanbul Off Road Kulübü (İSOFF) tarafından planlı “Uluslararası Baja Troia Türkiye 2022″nin bidayet seremonisi Çanakkale’üstelik yapıldı.

Uluslararası off-road yarışma serisi “East European Tout Terraın Serıes”in Türkiye ayağı adına 2017’den bu yana düzenlenen yarışın simgesel startı, Kordon Boyu’nda Çanakkale Valisi İlhami Aktaş tarafından verildi.

Baja Troia Türkiye 2022’birlikte katılımcılar 42 araçla, 8 etapta 900 kilometreyi çok öğün katedecek.

4×4 araçlar ve UTV’lerin efdal hızlı performanslarını sergileyeceği yarışlarda Polonya, Yunanistan, Bulgaristan ve İtalya’dan ekiplerin birlikte Türkiye’den da off-road branşının önde gelen isimleri düzlük alacak.

Yarışa farklı ülkelerden katılan yarışçılara Çanakkale’nin doğası ve tarihi dokusu üstelik tanıtılacak. Yarışlar, 25 Eylül’de son bulacak.

Start seremonisine FIA gözlemcisi Raymond Johansson, İSOFF Başkanı Kubilay Tüfekçi, Cahillik ve Spor İl Müdürü Ömer Koruyucu, Baja Troia Türkiye Yarışma Direktörü Şiddetli Mestçi, Yarışın Sportif Direktörü Selahattin Toper ve Türkiye Makine Sporları Federasyonu İl Temsilcisi Mustafa Kansu ile çok sayıda birey katıldı.Share: