Bakan Kasapoğlu, İzmir’de deneyimsizlik merkezinin açılışında konuştu Açıklaması

Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İzmir’in Kınık ilçesinde 9 bin 300 metrekare alanda, içerisinde tenis kortları, basketbol ve halı sahalarının bulunduğu gençlik merkezinin açılışını gerçekleştirdi.

Bakan Kasapoğlu, Kınık Toyluk Merkezi’nin açılışında yaptığı konuşmada, İzmir’birlikte çoğalan ve komple benzeri izlence gerçekleştirdiklerini, kentin umum ilçelerinde gençliğe dair stabil haddinden fazla çalışmaları olduğunu söyledi.

Hizmet etmenin, üretmenin, eser ortaya koymanın herkese yıldız olmayacağını belirten Kasapoğlu, “Bizler hamdolsun Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğiyle çıktığımız bu yolda, 21 yıldan beri ülkemizin beherglas köşesinde kesintisiz, yorulmadan hep benzeri girişim ileri gitme felsefesiyle ürettik. Yapıt ortaya koyduk ve artık üstelik esasen bir ruhla aynı heyecanla bu ermiş ulus amacıyla, 85 milyonun beher ferdi amacıyla bu pir çoluk çocuk üzere, tertemiz dallar amacıyla fasılasız, yorulmadan üretmeye, koşmaya bitmeme edeceğiz.” dedi.

Kasapoğlu, sabahleyin saatlerinde Ege Üniversitesi’nde Zübeyde Hanım Yurdu’nda birlikte incelemelerde bulunduklarını, yurdun gelecek hafta öğrencilerin hizmetine sunulacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ankara’de 105 yeni yurdun açılışını gerçekleştirdiğini ve ülkenin dört bir yanı sıra mikro kapasitelerini artırmaya bitmeme edeceklerini nâkil Kasapoğlu, “Veli Üniversitesi ziyaretimizden bilahare Urla’ya geçtik. Gene Urla’üstelik daraç inşaatlarımızı denetledik. Onlar üstelik aceleci bir şekilde ilerliyor. Gine teşrinievvel kocaoğlan içerisinde da onları inşallah öğrencilerimizle buluşturacağız. Dünyanın önceki ve yegâne örneği olan Türkiye’nin yurtlarını, 850 bin kapasitesiyle 800’den aşkın yurduyla ve bu sene ilk fazdaki yüzde 80 kapan oranıyla kırdığımız rekorlarla bakir rekorlara, kullanılmamış hedeflere akla yatkın sizlerin desteğiyle milletimizden aldığımız güçle ilerletmeye, geliştirmeye, büyütmeye bile bitmeme edeceğiz.” diyerek konuştu.

Bakan Kasapoğlu, devlet genelindeki açılan 417 gençlik merkezine benzeri yenisini eklediklerini, 418’inci gençlik merkezini Kınık’ta açtıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Düzentileme salonlarıyla atölyeleriyle ve spor alanlarıyla Kınık amacıyla İzmir amacıyla okşayıcı iyi olmasını diliyorum. Kınık’ta altın belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Pek çok iş birliği projemiz var. ‘Yüzme bilmeyen kalmasın’ kampanyamız acul benzeri şekilde Kınık’ta devam ediyor. Şeş yüz gencimiz bu yaz yüzme projesine katıldı. İnanıyorum ki yüzme aktarmak isteyen herkese tıpkı Türkiye’nin dört bir yanında olduğu kabilinden Kınık’ta da İzmir’imizin ayrıksı ilçelerinde nasıl yüzmeyi öğretiyorsak inşallah bu projemizde üstelik kamu hızımızla mecmu gücümüzle ağırbaşlı vermeye ve bu anlamda yüzme bellemek talip herkese öğretmeye da bitmeme edeceğiz.”

“Bizim yöntem anlayışımızda cahillik odaklı siyasa anlayışı var”

Rastgele devir dünyanın değişik bir ülkesinden gelen madalya haberiyle bahtiyarlık duyduklarını ifade fail Kasapoğlu, spordaki ateş parçası yürüyüşe, cahillik alanındaki tüvana projelerle devam edeceklerini, serencam 2 yılda İzmir’e 8 toyluk merkezi kazandırdıklarını, Karşıyaka’daki gençlik merkezinin dahi ilk teşrin ayında Cumhuriyet Altını Bayramı ile hizmete girmesinin planlandığını aktardı.

Bakan Kasapoğlu, şöyle konuştu:

“Spordaki aktif yürüyüşümüze, gençlik alanındaki faal projelerimize esasen benzeri ruhla bir iş birliği anlayışıyla ülkemizin ciharıyek tarafında pahal vermeye, bu anlamdaki çıtamızı her sabık aktarılma yükseltmeye devam edeceğiz. Bu ülkenin beher gencinin yüreğine, gayretine, enerjisine güveniyoruz ve umum imkanlarımızı vekillik adına sunuyoruz. Dünyada tek şekilde bu kadar yaşayan tıpkı sıkı ağının eşi tıpkı yok. Serencam iki yılında İzmir’imize 8 gençlik merkezi kazandırdık. Türkiye tendürüst nüfusuyla dünyanın ve Avrupa’nın arz canlı nüfuslarından aynı tanesi. O yüzden bizim siyasa anlayışımızda gençlik odaklı siyasa anlayışı var. 21 yıldan beri gençlerin ihtiyacı neyse gençlerin talepleri neyse bilcümle gençlerle bu anlamda gençlerin beraberinde olduk. Çoluk Çocuk ne temenni ediyorlarsa gençlerin ihtiyacı neyse yeniden her kalem ihtiyacına yanıt atfetmek için seçme tür imkanı çoluk çocuk için seferber etmeye, bu ülkenin hemen yarınları değil, bugünleri bile olan çoluk çocuk için temas tip imkanı ortaya koymaya ahali birliğiyle bunaltıcı birliğiyle devam edeceğiz.”

Bilgisizlik merkezinin yapımında emeği güzeşte herkese teşekkür eden Kasapoğlu, Kınık ziyaretlerinin ardından Dikili, Bergama ve Aliağa’da de incelemelerde bulunacaklarını söyledi.

Bakan Kasapoğlu, “Kınık’ta yüzme bilmeyen kalmasın” projesi kapsamında yüzmeyi öğrenen 600 öğrenciyi temsilen 3 öğrenciye dahi katılım belgesi verdi.

Daha bilahare merkezin kurdele itilaf töreninin arkası sıra Kasapoğlu ve beraberindekiler toyluk merkezinde incelemelerde bulundu, öğrencilerle foto çektirdi.

Bakan Kasapoğlu elan sonradan Kınık’ta bire bir kahvehanede vatandaşla çay içti, ahbapça etti.

Ziyareti kapsamında Kasapoğlu, Bergama ilçesinde yüzyıllık zeytin ağaçlarının içerisinde oluşturulan Zeytinpark’ta ve yapımı süren 500 nefis öğrenci yurdunda birlikte inceleme yaptı.

Açılış törenine, İzmir Valisi Çetin Tamam Köşger, SELIM Fırka İzmir İl Başkanı Soyluluk Mualla Sürekli, Kınık Şehremini Bağlı Doğruer, Bergama Şehremini Kağan Koştu birlikte katıldı.

Share: