Bakan Yardımcısı Alpaslan: 37 bilyon dolar turizm geliri bekliyoruz

KÜLTÜR ve Turizm Nazır Yardımcısı Nadir Alpaslan, “Turizmde bu sene çokça bol tıpkısı sezon geçiriyoruz. 47 milyon yabancı ziyaretçiyi ağırlayıp, 37 bilyon dolar turizm geliri beklemekteyiz ki yapacağımız çalışmalarla bunun birlikte konusunda çıkmaya çalışıyoruz” dedi.

Hars ve Turizm Bakanlığı’nca Ankara’daki otelde ‘Kamu Taşınmazı Tahsis Müzakeresi’ yapıldı. Hars ve Turizm Nazır Yardımcısı Alpaslan, turizm yatırımcılarının katılımıyla planlı müzakerede konuştu. Alpaslan, müzakerelerin turizm sektörüne kandırıcı olmasını dileyerek, “Türkiye turizm açısından dünyanın sunma iddialı ülkelerinden benzeri tanesi. Turizm sektörümüz dünyada şişman ayrımsız hayranlıkla izlenen tıpkı büro. Biz bakanlık ve siz turizm yatırımcıları kendisine mutluluk turizminin gelişmesi, ülkemizin ve milletimizin menfaatine kullanılması açısından son paye mühim benzeri çağ” diye niteleyerek konuştu.

‘TURİZMDE ÇOKÇA İYİ ZAMAN GEÇİRİYORUZ’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üstelik 2018’da turizm sektörünü ciddi seksiyon ilan ettiğini hatırlatan Icra Vekili Yardımcısı Alpaslan, Türkiye’nin 2018 ve 2019 yılları ortada rekorlar kırarak 34,5 milyar dolar turizm geliri elde ettiğini belirtti. Alpaslan, “Bu, ülkemiz amacıyla berenarı yüce benzeri rakamdı. Maalesef bilcümle dünyayı sarsan pandemi süreci birlik sektörleri olduğu gibi turizm sektörünü birlikte aksi etkilemişti. 2020 ve 2021 yıllarında bu karşıt süreci yaşadık fakat bu sene turizmde çokça bol bir sezon geçiriyoruz. İnşallah 2019’un de üzerinde bire bir gelire ulaşacağız. 47 milyon yabancı ziyaretçiyi ağırlayıp, 37 belirteç dolar turizm geliri beklemekteyiz ki yapacağımız çalışmalarla bunun birlikte üstüne çıkmaya çalışıyoruz” dedi. Konuşmanın peşi sıra Vekil Yardımcısı Alpaslan başkanlığında, başvuruda bulunulan emlak üzere müzakerat gerçekleştirildi.

Share: