Balaban Zafer’in 100. Yılı Etkinlikleri ve Afyonkarahisar Dolgun Açılış Töreni

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, SELIM Parti’nin Türkiye üzere yapacak haddinden fazla işi olduğunu belirterek, “Halk İttifakı’nın Türkiye üzere yapacak çok işi var. Milletimizin Türkiye üzere yapacak çok işi var. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye amacıyla yapacak çokça işi var.” dedi.

Aristokrat, Afyonkarahisar’da Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Zafer Meydanı’nda düzenlenen 30 Ağustos 1922-2022 Iri Yengi’in 100. Yılı Etkinlikleri ve Afyonkarahisar Toplu Küşat Töreni’nde yaptığı konuşmada vatandaşları selamladı.

Türkiye’nin geleceğini Avrupa’nın belirlemeyeceğini vurgulayan Soylu, “Vallahi ulus belirleyecek, bu milletin bu mehabetli gönlü belirleyecek. Cenab-ı Allah’ın bile izniyle inşallah Cumhurbaşkanımız balkon konuşmasına çıktığında Amerika’nın başkanı dahil dünyanın bilcümle liderleri sıraya girecekler.” diye konuştu.

Aristokrat, Askerin, polisin operasyona Ayetel Kürsi okuyarak çıktığını vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Tığ sizin kadar LGBT çocuğu değiliz, tığ Ayetel Kürsilerin çocuğuyuz. Bu milleti tanımıyorlar. Az Buçuk önceki Dumlupınar’dan geldik. Dumlupınar’bile 19-20 yaşındaki çocukların bu talih amacıyla babalarıyla beraber elbet şehadete yürüdüklerine bilcümle beraber şahit olduk. Onlar, bu ülkeyi niteliksiz benzeri devlet zannediyorlar on paralık keder etmeyin, hiç düşkünlük etmeyin. Evet AK Parti’nin ülkemiz amacıyla yapacak haddinden fazla işi var. Topluluk İttifakı’nın Türkiye amacıyla yapacak çok işi var. Milletimizin Türkiye için yapacak çok işi var. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye amacıyla yapacak çok işi var. 2023’e hazır mısınız? 2023’te sandıkları patlatmaya amade mısınız? Cenabıhak bizi milletimize utangaç etmesin. Tanrı bizi size mahcup etmesin. Cenabıhak bizi gelecek nesillerimiz ve geçmişlerimize mahcup etmesin.”

Share: