Balıkesir’de asayiş ve eroin operasyonu

Balıkesir’de polis güçleri ve bitirmiş ekiplerinin memleket genelinde yaptıkları düzenlilik ve maden operasyonlarında 50 nefer gözaltına alınırken, adli makamlara gönderme edilen 2 koca tutuklandı.

Balıkesir İl Itimat Müdürlüğü Güvenlik Ofis Müdürlüğü ekipleri umumi güvenliği ve asayişi sağlamak amacıyla Karesi, Ayvalık, Bandırma, Burhaniye, Edremit ve Erdek ilçelerinde yapılan operasyonlarda mütenevvi suçlardan aranan 7 zat gözaltına alınırken, adli makamlara sevk edilen 2 isim tutuklandı. Yapılan aramalarda; 2 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ilişkin 11 skor fişek ve 1 sayı ruhsatsız tüfek ele geçirildi.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri genel güvenliği ve asayişi sağlamak amacıyla Altıeylül, Ayvalık, Balya, Bandırma, Bandırma, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gönen, Kepsut, Marmara ve Susurluk ilçelerinde yapılan çalışmalarda ve yapılan posta aramalarında; türlü suçlardan aranan 24 zat yakalanırken, 2 sayı bıçak, 1 sayı tabanca, 1 adet av tüfeği, 2 kurusıkı tabanca ele geçirilmiştir.

Yine Balıkesir İl Kurnaz Komutanlığı ekipleri kaçakçılık ve tevhit suç olaylarına müteveccih yapılan çalışmalar neticesinde; 96 skor bireşimli metal hap, 34 gram metamfetamin, 149 gram kubar tütün, 88 kaynak kendir, 1 nüsha gizlice sigara, 10 sayı mızrap kullanma aparatı, 1 skor umum dedektörü, 2 adet av tüfeği ele geçirilirken. Olaylarla ilgilendiren kendisine 19 şüpheli gözaltına alındı. – BALIKESİR

Share: