Balıkesir’de fert dostlar amacıyla ‘Pati Kart’ uygulaması

BALIKESİR Büyükşehir Belediyesi, gönüllü vatandaşlarla koordineli cereyan ederek birey dostların tagaddi, iyileştirme ve sahiplendirme işlemlerini kolaylaştırmak üzere ‘Mutlu Patiler Projesi’ kapsamında ‘Pati Kurnaz’larını uygulamaya aldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, sokaktaki duygusal dostların; beslenme, hizmet ve tedaviye ulaşma imkanını her sabık dolaşma artırıyor. Büyükşehir Belediyesi; kıvrak baytar kliniği hizmeti veren VETBÜS, kül donanımlı efsanevi ambulansı VETBULANS, şehrin ciharıyek yanına yerleştirilen abla mihrak noktaları patiler ve otobüs duraklarına yerleştirilen çaça ünitelerinin arkası sıra ‘Pati Kartı’ uygulamaya aldı.

İHTİYAÇLARI DAHA SÜSSÜZ GİDERİLECEK

Büyükşehir Belediyesi Yer Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nın ‘Mutlu Patiler’ projesi kapsamında gönüllü olan vatandaşlara ‘Pati Deneyli’lar dağıtıldı. Pati Bilgili sahibi vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’nden aldıkları mamaları, çıkmaz hayvanlarıyla buluşturacak ve bu anların görsellerini birbirleriyle paylaşacak. Böylece sokaklarda ateş parçası birey dostların beslenme ihtiyaçları bile bayaği bire bir şekilde giderilecek. Pati Bilgili sahipleri sokakta zihayat duygusal dostların rehabilitasyonu ve sahiplendirilmesi üzere çalışmalarda da çalışkan nümayiş alabilecek.

‘VATANDAŞLARIMIZIN DESTEĞİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ’

Tüm canlılara şartsız sadakat vizyonuyla çalışmalarını hassasiyetle sürdürdüklerini tamlayan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kasaba Himaye ve Kontrol Dairesi Başkanı Volkan Karateke, “Pati Iri’a cemaat olan vatandaşlarımızdan sahadaki çalışmalar için ferasetsiz aktarılma alacağız. Onların sahada göstermiş olduğu aksülamel bizim için haddinden fazla koskocaman. Sokaklardaki beslek, rehabilitasyon ve sahiplendirme çalışmalarında bize bindi verecekler. Tığ bile onlara süreli adına beslemeyle ilişik desteğimizi sürdüreceğiz. Bu yaptığımız çalışmalarda vatandaşlarımızın bize sahada yapmış olduğu kafasız dönüşler ve destekleri bile bizim haddinden fazla heybetli. Çalışmaları elan aşkın birbirine bütünleşmiş edip, daha olumlu sonuçlara varmasını sağlıyoruz. 200’ün üzerinde vatandaşımız projemize katılarak düşün ve görüşlerini belirtip, Pati Bilgili üyeliklerini gerçekleştirdiler. Müspet görüşlerini duyduğumuzda biz de çokça bahtiyar olduk” dedi.

– BalıkesirShare: