Balkondan girerek katliam işleyen adam ve bir arkadaşı tutuklandı

İzmir’in Karabağlar ilçesinde, kayınpederinin evine balkondan tırmanarak giren ve boşanma aşamasındaki eşi ile kayınpederini tabancayla elem ederek öldüren, tıpkısı suç aletiyle de 2 baldızını yaralayan acımasız insan ve ona olay yerine giderken yardım ettiği tayin edilen benzeri arkadaşı tutuklandı.

Olay, geri saat 07.30 sıralarında Gülyaka Mahallesi 3030 Sokak’ta bulunan ayrımsız evde meydana geldi. İddiaya göre, 4 bükülmüş binanın 1’inci katındaki daireye balkondan tırmanarak çıkan Recep U., beraberinde getirdiği tabancayla boşanma aşamasındaki eşi Berivan U. (32), kayınpederi Şemsettin Çelik (61) ile 2 baldızına incitici etti. Silah seslerini duyan çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine adrese haddinden fazla sayıda polis güçleri ve 112 Ivedili Esenlik ekipleri irsal edildi. Adrese gelen afiyet ekiplerince yapılan kontrollerde Berivan U. ile Şemsettin Çelik’in yaşamını yitirdiği tayin edildi. Çorlu durumdaki baldızlar Gülistan Ç., ile Şirvan Ç., sağlık ekiplerince çevredeki hastanelere kaldırılarak otama atlına alındı.

Daha önceki üstelik eşini bıçaklamış

Olayın peşi sıra 3 çocuğundan 2’sini alarak bölgeden kolaylıkla kaçan ve ayrımsız süre sonradan Buca ilçesinde yakalanan acımasız zanlısının beraberinde çocukları olmadığı öğrenilirken, zanlının elan önceki Batman’da yaşarken eşi Berivan U.’yu bıçaklayarak yaraladığı ve şikayetçi olmaması amacıyla dahi çarpma ettiği ileri sürüldü.

Katliamı eşi boşanma davası açtığı için yapmış

Gözaltına alınarak emniyete götürülen cani damadın yaptığı katliama dayalı sorgusunda “Batman’dan İstanbul’a oradan da İzmir’e geldim. Sabahleyin işe gidecek olan eşimle temas etmek istedim ancak onu beklerken E-Ihtişam sisteminden eşimin metrukiyet davası açtığını öğrendim. Bunun üstüne birlikte olayı gerçekleştirdim” dediği öğrenilirken, emniyetteki işlemleri tamamlanan Recep U. ve kendisine görüngü namına gitmekte apotr olduğu tespit edilen bir arkadaşı adliyeye irsal edildi.

Katil eloğlu ve arkadaşı tutuklandı

Korkunç olayı gerçekleştiren kıya zanlısı eloğlu ve ona görüngü adına giderken müzaheret ettiği tespit edilen benzeri arkadaşı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Öte yandan, geçmiş akşam saatlerinde ölü açımı işlemleri tamamlanan cenazelerin sülale yakınlarına teyit edildiği ve defnedilmek üzere memleketleri Batman’a götürüldükleri öğrenildi. – İZMİR

Share: