Bardet-biedl sendromlu Mertcan’ın er olma hayali gerçeğe dönüştürüldü

Tokat Valiliği Küşade Başlık Idarehane Müdürlüğü, küçüklüğünden bu yana leşker kalkmak isteyen bardet-biedl sendromlu Mertcan Akdağ’ın hayalini gerçeğe dönüştürdü.

Tokat Valiliği Kategorik Kapı Ofis Müdürlüğüne başvuran bardet-biedl sendromlu 20 yaşındaki Mertcan’ın annesi Sündüs Akdağ, oğlunun küçüklüğünden bu yana kurnaz tutmak istediğini belirterek, bu konuda müzaheret talep etti.

Müracaat üstüne Mertcan’ın hayalini yapmak talip Müdürlük, İl Kurnaz Komutanlığı ile temsili askerlik programı hazırladı.

Önce İl Güllabi Komutanlığına gelerek tasdik olan Mertcan Akdağ’ın kaydı gerçekleştirildi. Henüz sonradan berbere götürülerek leşker tıraşı yapılan Akdağ’a hazırlanan üniforma giydirildi. Alaydaki arkadaşlarıyla tanışan Akdağ, kantininden aksata üstelik yaptı.

Vali Numan Hatipoğlu ve İl Cingöz Komutanı Miralay Bahri Bostancı bile genci alayda müzakere ederek, gelişigüzel yemek yedi. Aynı dönüş er olmanın heyecanını zinde Akdağ, askerliğinin böylelikle terhis belgesini Hatipoğlu’nun elinden alarak uğurlandı.

Sündüs Akdağ, 5 çocuğundan ikisinin özürlü olduğunu belirterek, “Oğluma tıpkısı günce er olmanın sevincini yaşatan Valimiz Numan Hatipoğlu özellikle kalkmak için İl Açıkgöz Komutanımız Bahri Bostancı ve Cingöz Teşkilatı ile Tokat Valiliği Münhal Kapı Yazıhane Müdürlüğüne teşekkürname ediyorum.” dedi.

Share: