Bartın’da patika liseliler depremzedeler üzere “roket soba” üretiyor

Bartın’birlikte patika lisesi öğrencileri ve öğretmenler, “asrın felaketi” yerine nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşların kemirmek pişirmesi üzere portatif “roket soba” üretimine başladı.

Bartın Mesleksel Eğitim Bilimi Merkezi ve Bartın Mesleksel ve Ustalık Rum Lisesinin maden atölyesi alanında üretilen sobalar tamamlandıktan sonraları bölgeye irsal edilecek.

Gönüllü vatandaşların birlikte düz aldığı düzentileme kapsamında, antrparantez yardımseverlerin gönderdiği odunlar bile kesilerek çuvallanıyor.

Okulun uyuşturucu teknolojisi öğretmeni Osman Koçer, gazetecilere, depremden şipşak sonradan çalışmalara başladıklarını söyledi.

Koçer, 200’ün üstünde varil soba üreterek bölgeye gönderdiklerini aktararak, “Şu anda dahi zelzele bölgesindeki insanların yemek pişirmeleri için odun mergup oldukça roket sobalar yapıyoruz.” dedi.

İdareci, sarıklı, mektepli ve hayırseverlerle günde 10-12 saat hiç fasılasız çalıştıklarını vurgulayan Koçer, “Tıpkısı nebze olsun katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Popülasyon boyu devletten hizmet alıyoruz. Birkaç günlüğüne de olsa devletimizin bu pres gününde milletimize işlemek bizi onurlandırıyor.” ifadelerini kullandı.

Share: