Bartın’dan hareket bölgesine ahşap konteyner desteği

Bartın’üstelik üretilen ahşap konteynerler hareket bölgesine gönderildi.

Bartın’ın Ulus ilçesi ve Kumluca beldesinde ahşap ustaları fahri desteği ile hareket bölgesine istek edilen ahşap kabinler ve konteyner evlerin yapımı tamamlanarak gönderildi. Kahramaraş’ta gönüllü olarak çalıştıktan bilahare ilçeye dönen Yakup Yılmaz; ahşap konteynerlerin montajını yaptı. Bartın Valiliği koordinesinde yapılan çalışmaları anlatan Yılmaz, “Burada gönüllü olarak şu anda 3 çıngı taşımalık yapıyoruz. Sabık hafta kendim Kahramanmaraş’ta idim. Gönüllü namına çalıştım. Durumları haddinden fazla mebzul bildiğim için arkadaşlar iyi olsun hakeza bir şeyler yapalım dediler. Gönüllü namına çalışmaya geldik. Sağlıklı olsunlar rastgele taraftan yardımlar geliyor, ihtiyaçları gideriliyor ama biz bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Takkadak camları takılacak, cıvıltı tesisatı yapılacak” dedi.

Orman ürünlerini faal firma yetkilisi Feridun Altıntepe ise “Zaman bile bu arada olamayacaksak, ne bu arada olacağız. Hatay bölgesine arkalama niyetiyle 3 kıta ongun familya üretimi yaptık. İşadamlarının kaymakamlık esnaflarının desteği ile sürat kesmeden devam edeceğiz. Marangoz arkadaşlarımızın desteğiyle beraber biran önceki Hatay bölgesine atıf ediyoruz. Cümle elinden geldiği büyüklüğünde çalışmaya çalışıyor. Depremin ilk olduğu devrisi haset 160 sayı tabutu yaptık. Allah’ın izniyle yerine ulaştırdık, Yakıt yardımı namına da tırlarımızı gönderdik. Allah’ın izniyle adına ulaşmıştır” diye niteleyerek konuştu.

Gönüllüler, irade geldiğinde üretime bitmeme edeceklerini belirtirken yapımı tamamlanan ahşap taşımalık ve kabinler araçlara yüklenerek hareket bölgesine gönderildi. – BARTIN

Share: