Başbuğ Harmankaya, “30 Ağustos 1922, milletimizin makro ordumuz ile birlikte yazdığı emsalsiz aynı alplık destanıdır”

Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti (KKDGC) Başkanı Yargıç Harmankaya, 30 Ağustos 1922, Türk milletinin, balaban orduyla alay malay yazdığı emsalsiz bire bir yiğitlik destanı olduğunu belirtti.

Harmankaya, 30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100’üncü sene coşkusunu budun olarak hep alay malay yaşamanın sevap mutluluğunun yaşandığını söyledi.

KKDGC Başkanı Hâkim Harmankaya, “Bağımsızlık inancımızı, özgür hayat kararlılığımızı tamam dünyaya aynı el henüz zar ettiğimiz 30 Ağustos Galibiyet Bayramı’nın 100. yıldönümünde, millet olarak bütün alay malay bu günü kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız. 30 Ağustos 1922, milletimizin büyük ordumuz ile gelişigüzel yazdığı emsalsiz ayrımsız alplık destanıdır” dedi.

Harmankaya, “Milletimiz bu destanla, milli hakimiyet, irtibat ve el birliği anlayışı içerisinde, kendisini gün sahnesinden silmek isteyenlere büyük bir ibret vermiş; tek şekilde istiklal ve hürriyetinden karşılık vermeyeceğini, sonsuza büyüklüğünde var olacağını eksiksiz dünyaya kabul ettirmiştir. Tarihimizin sunma önemli dönüm noktası ve milletimizin özgürlük ve bağımsızlık fikrinin ölmez benzeri abidesi adına tarihteki yerini düz 30 Ağustos Zaferi, aynı zamanda bağımsız sürmek talip bir nice ulusa birlikte yol göstermiştir” diye niteleyerek konuştu.

Başkan Harmankaya, “Bu zafer ile Türk Milleti; tek şekilde vatanın bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini; milli bağlanak ve beraberlik şuuru ortamında sonsuza kadar mutlak, bağımsız ve benbenci benzeri şekilde yaşayacağını hep dünyaya kanıtlama etmiştir. Balaban ayrımsız coşkuyla kutladığımız 30 Ağustos Yengi Bayramı münasebetiyle başta Balaban Önder Mustafa Eksiksizlik Atatürk girmek amacıyla bütün şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi bire bir el elan rahmetle ve minnetle anıyorum” şeklinde konuştu. – KARS

Share: