Başbuğ Kılca, ahi site belediye reisi Geylani ile istişarede bulundu

Konya’nın merkez Karatay İlçe Belediyesi Başkanı Hasan Kılca, kardeş şehri olan Bitlis’in Tatvan Belediye Reisi Mehmet Emin Geylani ve beraberindeki heyet ile alay malay istişarelerde bulundu.

Karatay’ın ahi şehirlerinden biri olan Bitlis’in Tatvan Belediye Reisi Mehmet Güvenli Geylani ve beraberindeki gök bilimi, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’yı ziyaret etti. Musahabe programı çerçevesinde Tatvan Şehremini Mehmet Emin Geylani ve beraberindeki astronomi; Karatay Belediyesi eliyle ilçeye kazandırılan Karatay Karaarslan Piknik Bahçesi, toplumsal tesisler, Büyüksinan Mecbur Sadık Ilişki Marketi, Kafe Karatay Büyüksinan Şubesi, Karatay Trafik Yetişek Parkı, Tatlıcak Tesisleri içerisindeki Yıpranmamış Asfalt Plenti, Asfalt ve Beton Elemanları Çözümleme Laboratuvarı ile başarısız atık çalışmalarını inceledi. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’dan söz konusu yatırım ve projeler için bilgelik alan Tatvan Belediye Reisi Mehmet Güvenli Geylani, Karatay Belediyesinin hizmetleriyle ilçeye değer kattığını belirtti. Başkan Geylani antrparantez, Karatay’üstelik ortaya konan bakım anlayışının Tatvan’daki çalışmaları amacıyla birlikte iyice ayrımsız numunelik yapılanma edeceğini sözlerine ekledi.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Karatay ve Tatvan arasındaki muadele ve dostluğu elan birlikte geliştirmek, içtimai, kültürel ve maharet kadar daha bir nice konuda işbirliği tahsis etmek, yardımlaşma, dayanışmayı sürekli geçirmek üzere 2020 yılında Karatay ile Tatvan ilçelerimiz beyninde cömert kent ve kardeş şehremaneti protokolü imzalamıştık. Bu işbirliği protokolünün ardından Karatay’ımızın hikmet birikimini ahi belediyemiz Tatvan’a aktarırken, kuma hizmetler ve eş dayanışma projeleri için da bir nice icraat yürütüyoruz. Bugün tıpkısı posta daha Tatvan’ın eşsiz Şehremini Mehmet Tehlikesiz Geylani kardeşimle bir araya geldik ve Karatay Belediyesi namına yürüttüğümüz çalışmalar karşı bilgelik alışverişinde bulunduk. Sayın başkanımızı Karatay’da ağırlamaktan duyduğumuz memnuniyeti ifade ederken, bu ziyaretin kardeşliğimizin elan de gelişmesine komütatör olmasını diliyorum” dedi. – KONYA

Share: