Başbuğ Yılmaz, Hatay depremi sonrası vatandaşlarla ayrımsız araya geldi

Mersin’in şekil kaza Toroslar Belediye Reisi Atsız Afşın Yılmaz, form üssü Hatay olan, Mersin ve kasaba illerde bile mahsus depremin arkası sıra geceyi tedarik üzere dışarıda nâkil vatandaşlarla bire bir araya geldi.

Toroslar Belediyesi, içtimai iletişim araçları hesapları üzerinden Toroslar’ın dört bir yanındaki toplumsal tesisler ve spor kompleksleri girmek için heterojen yerlerde Toroslar Kaymakamlığı ile alay malay hazırlanan müstacel içtima alanlarını vatandaşlara tıpkı posta henüz duyurdu.

İkamet ettiği yere en mümasil ivedili toplanma alanlarında buluşan vatandaşlara, Toroslar Belediyesince şeb boyunca sıcak çorba ve akarsu ikramı da yapıldı. İlçede hazırladıkları müstacel toplanma alanlarında, hemşehrilerini ve zelzele bölgesinden gelerek ilçeye yerleşen depremzedeleri mülakat fail Başbuğ Yılmaz, eski olsun dileklerini ileterek, “Bütün imkanlarımızla vatandaşlarımızın yanındayız. Destek için teyakkuzdayız” dedi.

“Depremzede kardeşlerimizin acısını paylaşıyoruz”

Başbuğ Yılmaz, depremden etkilenen vatandaşların belediyenin ‘0324 322 72 00’ numaralı telefonundan müstacel bindi merkezine ulaşabileceklerini bile belirterek, ” Kahramanmaraş’ın arkası sıra bu kat format üssü Hatay olan 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki iki depremin üzüntüsünü yaşadık. Mersin Ağacı ve mekân illerde mahsus depremlerden etkilenen tam vatandaşlarımıza önceki olsun dileklerimizi iletiyorum. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara müstacel şifalar diliyorum. İnşallah ayrımsız daha hiçbir afetle karşılaşmayız. Tığ şişman aynı şevket, çok güçlü tıpkısı milletiz. Bu edisyon günleri bağlanak ve beraberlik içerisinde atlatacağız inşallah” ifadelerini kullandı. – MERSİN

Share: