Başbuğ Yılmaz’dan Bahçeli’ye Malazgirt Zaferinin yıl dönümünde anlamla ihsan

Mersin Ağacı’in model ilçe Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmayan, Malazgirt Zaferinin 951’nci sene dönümünde, MHP Genel Başkanı Celal Bahçeli’ye Toroslar Maharet ve Mesleki Eğitim Kurslarında hazırlanan umum yapımı ‘miğfer’ ve resminin bulunduğu semirtilmiş boya tabela bergüzar etti.

Yılmayan, belediye sedir üyeleri ve mahalle muhtarlarıyla birlikte Bitlis’in Ahlat ilçesinde düzenlenen Malazgirt Zaferi’nin 951. yılı kutlamalarına katıldı. Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Azamet Bahçeli’nin teşrifleriyle planlı ve şevket erkanının de katıldığı program coşkuyla gerçekleşti. Çakal Armudu’ta yerini düzlük Toroslar Belediyesinin dernekevi çadırı ise katılımcıların bağ odağı oldu. Çadırı görüşme eden misafirlere Sazak’e has cezerye izzetüikram edildi.

Bahçeli, Başkan Yılmaz’a teşekkürname etti

Anadolu’nun kapılarını Türklere açan zaferin sene dönümünde MHP Umumi Başkanı Devlet Bahçeli ile bire bir araya gelen Komutan Yılmayan, Umumi Başbuğ Bahçeli’ye Toroslar Maharet ve Mesleki Eğitim Bilimi Kurslarında (TORTEK) özenle hazırlanan umum yapımı ‘miğfer’ ve resminin bulunduğu yağlı boya levha ödül etti. Bahçeli ise ikram edilen hediyeden hava memnuniyetini ifade ederek Başkan Yılmaz’a teşekkür etti. Bahçeli’ye çalışmalarıyla ait bilgiler üstelik veren Başbuğ Yılmaz, “Genel Başkanımızın dediği üzere irademiz Sultan Alparslan’ın iradesi, ilhamımız Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün bağımsızlık davasıdır” dedi.

“Genel Başkanımız, Türkmen Beyimiz Büyüklük Bahçeli ile Malazgirt Zaferimizin 951. yıl dönümünde tıpkısı araya gelmenin onurunu yaşadım” diyen Yılmayan, “Türk milleti amacıyla ağustos kocaoğlan, yiğitlik ve galibiyet ayıdır. 1071 Malazgirt Zaferi, sunu yumruk şartlarda milletimizin yeniden dirilişinin, yeniden ayağa kalkışının sembolü olmuştur. Geçmişimizden aldığımız güçle Malazgirt ruhu herhangi bir devir kere göstericimiz olacaktır. Anadolu’yu ebediyen yurt kılan Padişah Alparslan ve büyük ecdadımızı, Şişman Taarruzun 100’üncü sene dönümünde Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ermiş şehitlerimizi rahmetle, saygıyla ve minnetle anıyorum” diye niteleyerek konuştu.

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz Gemisi, MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, şehremaneti sedir üyeleri ve mahalle muhtarları ile gelişigüzel Bitlis’in Tatvan ve Hizan ilçelerinde gerçekleştirdiği ziyaretlerinden arkası sıra Başkan Yılmaz, geçmişi bin yıl öncesine raci, dünyanın sunu balaban Türk-İslam mezarlığı Selçuklu Mezarlığına da ziyarette bulundu.

Daha sonraları MHP ve YANLIŞSIZ Tümen Hasköy kaza teşkilat başkanları ve yöneticileriyle aynı araya gelen Komutan Yılmaz, Hasköy’e özgü közde demlenmiş çaylarından içerek, gönüldaşlarıyla dostane etti. Başbuğ Yılmayan, Kazakistanlı enstrüman topluluğu Turan Ethno Halk Band’ın Çakal Armudu Meydanında planlı konserinde de sanatçılarla ayrımsız araya gelerek, programa sundukları katkılarından etraf teşekkür etti. – MERSİN

Share: