Başkentte silah kaçakçılığı ve ayyarlık operasyonunda 2 yanlışlık örgütü elebaşı yakalandı

Ankara’da silah kaçakçılığı, yağma ve kalifiye ayyarlık yaptıkları tayin edilen 2 cürüm örgütü elebaşı ile 10 karanlık gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Ankara Inanma Müdürlüğü Birleştirme Suçlarla Savaş Şube Müdürlüğünce, cebe kaçakçılığı, plaçka ve kalifiye dolandırıcılık yaptıkları tayin edilen 2 yanlışlık örgütüne müteveccih operasyon düzenlendi.

Operasyonda cürüm örgütü sergerde S.S. ve M.Y.T. ile 10 bed yakalandı.

S.S’nin kurduğu suç örgütünün, muhtelif kurumlardan ihraç edilen kişileri yine mesleğe başlatma, gelişim ortaklığı yapma kabil vaatlerle birçok kişiyi dolandırdığı belirlendi.

S.S’nin iş ortaklığı vaadiyle açtığı kafenin ruhsatını şikayetçinin konusunda alarak cüret sağladığı fakat şikayetçiyi silahla gözdağı ederek kafeye sokmadığı, işletmenin ceza ve idrak kabil bütün borçlarının ise şikayetçiye geldiği tespit edildi.

M.Y.T’nin ise kurduğu yanlışlık örgütünü, oto galeri adı altında açtığı pres üzerinden yönettiği, elemanları vasıtasıyla ülke dışından getirdiği silahları sattığı, oto galeriden dağıtımını yaptığı saptandı.

Ankara merkezli operasyonda 2 aksiyon yeri ve 11 ikamette yapılan aramalarda kalaşnikof zırh, 15 tabanca, 6 av tüfeği, polis güçleri yeleği, 100 gram metal bap, haddinden fazla sayıda fişek ile şikayetçilere ilişik bir nice evrak ve senet ele geçirildi.Share: