Batman haberi: MHP heyeti Sason’da vatandaşlarla buluştu

Batman’ın Sason ilçesinde vatandaşlarla bir araya mevrut Ulusalcı Debi Partisi (MHP) Mersin Mebus Payidar Parıltı, “Topluluk İttifakı, Türkiye’nin Kuzey Irak’ta, Suriye’dahi Fırat Kalkanı, Barış Pınarı Harekatı, Zeytin Dalı Harekatı’nı başarıyla yapmasıdır. 46 yıldır merbut olan Maraş’ın açılmasıdır” dedi.

MHP, 8 Ekim’da “Adım Adım 2023; ‘Köyüm Benim’ Kardeş Kardeş Toplantıları’na başladı. “Köyüm Benim” temalı arkadaşça toplantıları dahilinde Batman’ın Sason ilçesine sadık kırıcı köylerinde vatandaşlarla ayrımsız araya mevrut MHP heyeti, Halk İttifakı’nın yaptığı çalışmaları anlattı. MHP Mersin Saylav Payidar Balkır, Cumhur İttifakı’nın dünya coğrafyası üstünde bulunan mazlumların umudu olduğunu anlatım etti. Balkır, “Tığ memleket toprak dolaşarak Halk İttifakı’nın neler yaptığını vatandaşlarımıza anlattık. Arkası Sıra ilçeleri, şimdi birlikte köylerimizi dolaşarak memleketin seçme karışında hararetli vatandaşlarımıza ulaşmayı hedefliyoruz. Cumhur İttifakı, Türkiye’nin Kuzey Irak’ta Suriye’üstelik Fırat Kalkanı, Sulh Pınarı Harekatı, Zeytin Dalı Harekatı’nı başarıyla yapmasıdır. 46 yıldır ilişkin olan Maraş’ın açılması, semavi vatanda heybetli benzeri mücadelenin verilmesi, birilerinin müze olsun demesine karşın Ayasofya’nın tekrar İslam aleminin ibadetine açılmasıdır. Cumhur İttifakı, 30 yıllık Ermenilerin Karabağ’daki işgaline akıbet verilmesidir. Topluluk İttifakı, Karadeniz’in binlerce derinliğinden doğal gaz çıkartılmasıdır. Verilen savaşım 85 milyon vatandaşımızın mücadelesidir. Dünyadaki bütün mazlumların mücadelesidir. Adayımız açık, kararımız üstelik nettir. Adayımız de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

“MHP, güneydoğuda ve ülkenin değme karışında olmaya bitmeme edecektir”

Ülkenin rastgele yerini karış karış gezdiklerini ifade eden Parıltı, “Şu anda birlikte Batman Sason’dayız. Burada vatandaşlarımızla, köylülerimizle buluşmaya bitmeme ediyoruz. Allah’ın izniyle bayrağın dalgalandığı her yerdeyiz, seçkin yerde olmaya devam edeceğiz. Gittiğimiz değme yerde da vatan diyeceğiz, budun diyeceğiz, sembol diyeceğiz, ezan diyeceğiz. Irlamak, Kürdü, Lazı, Çerkezi bu coğrafyada zinde herkesi, Alevisi, Sünnisi ile kıyamete büyüklüğünde bire bir ve bu arada olacağız. Düşmanları da çatlatacağız. Kökeni ne olursa olsun gelişigüzel vatandaşımızı kucaklamaya devam edeceğiz. 85 milyon insanımızın hiçbirinden üstelik vazgeçmeyeceğiz. Ülkenin irtibat ve bütünlüğü için siyasa yapıyoruz” şeklinde konuştu. – BATMAN

Share: